Liga Mistrzów NA ŻYWO: Czy Skorupski zatrzyma Liverpool, a Bayern podbije Birmingham?Profimedia
Pierwszy dzień 2. kolejki Ligi Mistrzów już za nami, zdominowały go wysokie wygrane faworytów. Czy w środę doczekamy się większych niespodzianek? Na żywo relacjonujemy kluczowe wydarzenia z dziewięciu boisk, na których czeka nas – miejmy nadzieję – wielkie widowisko.

20:22 Girona nie ma chwili wytchnienia. Odrobiona w potężnym znoju strata jednego gola właśnie została przywrócona. Autorem samobójczego trafienia stał się niefortunnie Ladislav Krejci.

20:16 Tymczasem w Katalonii doszło w końcu do wyrównania. Gola na 2:2 strzelił Donny van de Beek na 17 minut przed końcem spotkania.

20:13 Bologna podała pierwszy skład na mecz z Liverpoolem na Anfield. Już od pierwszej minuty, a więc od 21:00, zobaczymy na murawie i Łukasza Skorupskiego, i Kacpra Urbańskiego. Komplet składów obu drużyn znajduje się tutaj.

19:55 Mogli przegrywać 1:3 już do przerwy, ale pozostali przy życiu, a po wznowieniu gry piłkarze Girony byli przekoani, że wyrównali. Radość na trybunach, 2:2 na tablicy, ale po chwili przyszła weryfikacja VAR – przy golu Davida Hancko na 2:2 był spalony, Girona wciąż przegrywa.

19:50 Co za otwarcie drugiej połowy w Gelsenkirchen! Najpierw świeżo wprowadzony Juchym Konoplia był o włos od strzelenia gola kontaktowego dla Szachtara, a moment później Atalanta podwyższa na 3:0. Zappacosta wrzucał piłkę na dalszy słupek, a tam głową do bramki wpakował ją Bellanova.

19:33 Przerwa również w Katalonii, Feyenoord prowadzi 2:1 z Gironą, ale nie zdołał jej uciec mimo rzutu karnego.

19:32 Bogini jest bezlitosna dla Szachtara, który do tej pory nie zdołał oddać choćby niecelnego uderzenia. Tymczasem właśnie stracił drugiego gola po akcji poprowadzonej i zakończonej przez Ademolę Lookmana. Asystował mu Kolasinac, zawodnicy właśnie zeszli na przerwę. Na dowód dominacji gości garść statystyk z pierwszej połowy. Za kwadrans zapraszamy na drugą!

Statystyki meczu Szachtar - Atalanta do przerwy
Statystyki meczu Szachtar - Atalanta do przerwyFlashscore

19:22 Wydawało się, że to już koniec snu Girony. Tuż po stracie bramki sędzia podyktował rzut karny na korzyść Feyenoordu po faulu Ivana Martina. Ayae Ueda podszedł do wapna, ale Gazzaniga przeczytał go jak otwartą księgę i obronił.

19:19 Wielbłąd w defensywie Girony i mamy prowadzenie 2:1 dla Feyenoordu. Po błędzie w wyprowadzeniu piłki doszli do niej goście, a wypuszczony przez Paixao Antoni Milambo nie zawahał się i pokonał golkipera Katalończyków.

19:14 Katalończycy tracą jedną ze swoich wiodących postaci. Jeszcze przed upływem 30 minut z boiska we łzach schodzi Wiktor Cygankow, w jego miejsce wbiega Arnaut Danjuma.

19:10 Feyenoord nie kazał długo czekać na odpowiedź. Po niewiele ponad trzech minutach wykorzystał rzut wolny, w którym piłka znalazła głowę pechowego Yangela Herrery, a ten pokonał swojego bramkarza. Było jeszcze spore zamieszanie i sprawę analizował VAR, ale gol został uznany, mamy 1:1 w Gironie

19:06 Koniec impasu w obu meczach. Girona po rozegraniu kolejnego rzutu rożnego obejmuje prowadzenie po strzale Davida Lopeza. Zaledwie sekundy później 1:0 dla Atalanty po rzucie wolnym, w którym piłka znalazła Berata Djimsitiego na wprost bramki i pokonał Dmytro Riznyka.

19:02 Za nami już kwadrans rozgrywek, ale oglądaliśmy tylko jedno uderzenie wymagające interwencji bramkarza. To dominująca Girona na Estadi Montilivi próbuje napocząć Feyenoord, ale Wiktor Cygankow nie zdołał za pierwszym podejściem pokonać Timona Wellenreuthera. Szachtar i Atalanta w Gelsenkirchen na razie nie otwierają gry.

18:40 Angel Di Maria dziś zagra w ataku przeciwko Atletico. Dokładnie jak podczas finału Ligi Mistrzów w 2014 roku, tyle że wtedy reprezentował barwy Realu Madryt. Dziś gra w Benfice, czy zdoła kolejną drużynę poprowadzić do zwycięstwa?

18:25 Dwa mecze „przystawkowe” rozpoczną się już za 20 minut, ale nie oszukujmy się – nie na nie czekamy najbardziej. Danie główne środy przyjdzie dopiero o 21:00! Przed nami następujące starcia, z których wszystkie najszybciej można śledzić online z Flashscore: