Drużyna tygodnia Ligi Mistrzów: Duńska obrona i wielka ofensywa Borussii dominują

Karim Adeyemi z Dortmundu przez dłuższy czas przyprawiał Kaspera Schmeichela o koszmary.
Karim Adeyemi z Dortmundu przez dłuższy czas przyprawiał Kaspera Schmeichela o koszmary.BERND THISSEN/DPA/dpa Picture-Alliance via AFP
Drużyna kolejki Ligi Mistrzów jest już gotowa po zakończeniu drugiej rundy spotkań. Flashscore wybrał 11 najlepszych graczy z drugiej kolejki w oparciu o naszą wewnętrzną skalę ocen, a następnie ustawiliśmy ich w formacji 4-2-3-1.

W naszej jedenastce znalazło się dla Duńczyka między słipkami (i nie jest to Kasper Schmeichel), a jeden z zawodników dostał rzadką idealną notę - 10 (to ktoś, kto strzelał gole Kasperowi Schmeichelowi).

Swojego reprezentanta w naszym składzie ma także Brest, który jest jedną z rewelacji Ligi Mistrzów po pokonaniu Salzburga.

Drużyna kolejki Ligi Mistrzów
Drużyna kolejki Ligi MistrzówFlashscore/Enetpulse

Bramkarz: Peter Vindahl - 8,3 (Sparta Praga)

Vindahl był solidny jak skała w Stuttgarcie
Vindahl był solidny jak skała w StuttgarcieTHOMAS KIENZLE/AFP/Opta By Stats Perform

Duński bramkarz Peter Vindahl znalazł się w naszej drużynie kolejki Ligi Mistrzów po świetnym meczu z niemieckim Stuttgartem.

Prowadzony przez Vindahla czeski klub Sparta Praga przez większą część meczu był na straconej pozycji, ale dziewięć obron Vindahla pozwoliło piłkarzom Sparty wrócić do Czech z ciężko wywalczonym punktem.

Lewy obrońca: Alvaro Carreras - 8,1 (Benfica)

Benfica sprawiła jedną z największych niespodzianek środowych meczów, pokonując u siebie Atletico Madryt aż 4:0 na Estadio da Luz.

Carreras zdominował lewą stronę w meczu z Atletico
Carreras zdominował lewą stronę w meczu z AtleticoMIGUEL RIOPA/AFP/Opta By Stats Perform

Lewy obrońca Alvaro Carreras zagrał solidny mecz, całkowicie odcinając swojego bezpośredniego przeciwnika w defensywie, jednocześnie wykonując kilka dobrych ruchów w ofensywie. Zasłużone miejsce w drużynie tygodnia.

Obrońca: Inigo Martinez - 8,3 (FC Barcelona)

Inigo Martinez nie grał zbyt wiele w Lidze Mistrzów, mimo że ma 33 lata. Jednak we wtorkowy wieczór stoper Barcelony zaliczył wspaniały występ przeciwko Young Boys, zapewniając zarówno bramkę, jak i asystę. Hiszpan był również niesamowicie silny w swoich pojedynkach i ogólnie bardzo utrudniał Young Boys atak.

Obrońca: Berat Djimsiti - 8,6 (Atalanta)

Atalanta kontynuowała swój dobry start w Lidze Mistrzów, wygrywając 3:0 z ukraińskim Szachtarem. Albański środkowy obrońca Berat Djimsiti zagrał tylko pierwszą połowę, ale co to była za połowa.

Doświadczony obrońca był solidny w swoich pojedynkach, a nawet przyczynił się do zdobycia bramki na 1:0 po 21 minutach gry.

Rzadko zdarza się, aby znaleźć się w drużynie tygodnia, grając tylko jedną połowę, ale Djimsiti to zrobił i nie jest jedyny.

Prawy obrońca: Raoul Bellanova - 8,4 (Atalanta)

Bellanova błyszczał w ofensywie
Bellanova błyszczał w ofensywieINA FASSBENDER/AFP/Opta by Stats Perform

Włoski obrońca rozegrał świetny mecz z Atalantą na wyjeździe przeciwko Szachtarowi. Raoul Bellanova był bardzo dobry w defensywie, ale to głównie w ofensywnej części gry 24-latek pokazał swoje zalety.

Włoch był bardzo aktywny na prawej stronie Atalanty, a swój dobry występ uświetnił golem na 3:0, który był również końcowym wynikiem meczu.

Środkowy pomocnik: Martin Baturina - 8,6 (Dinamo Zagrzeb)

Dinamo Zagrzeb było absurdalnie blisko sprawienia wielkiej niespodzianki w meczu u siebie z Monaco. Chorwaci prowadzili 2:0, ale ostatecznie musieli zadowolić się remisem 2:2. Największą postacią Zagrzebia w tym meczu był pomocnik Martin Baturina, który dzięki bramce i asyście utrzymał marzenia Dinamo o zwycięstwie do samego końca.

Środkowy pomocnik: Ilkay Gündogan - 8,5 (Manchester City)

Manchester City odniósł oczekiwane wysokie zwycięstwo nad Slovanem Bratysława, a stało się to po części dzięki świetnemu występowi Ilkaya Gündogana.

Od czasu powrotu do Manchesteru City z FC Barcelony tego lata, Gündogan prezentuje niezmiennie wysoki poziom. To dobra rzecz dla Pepa Guardioli, który często musi radzić sobie bez Kevina De Bruyne z powodu kontuzji.

Ilkay Gündogan przeciwko Slovanowi Bratysława
Ilkay Gündogan przeciwko Slovanowi BratysławaFlashscore & Profimedia

Lewe skrzydło: Karim Adeyemi - 10 (Borussia Dortmund)

Wow! Rzadko zdarza się, aby zawodnik otrzymał 10 punktów na Flashscore, ale właśnie tyle otrzymał gracz Borussii, Karim Adeyemi. I to w nieco ponad pół godziny gry.

Niemiec zdobył hat-tricka w pierwszej połowie przeciwko Celtikowi, a bramce którego stał wspomniany Schmeichel, a następnie zszedł z boiska tuż po przerwie. Mimo to był jednak głównym architektem wielkiego zwycięstwa 7:1

Adeyemi był w ogniu przeciwko Celticowi
Adeyemi był w ogniu przeciwko CelticowiINA FASSBENDER/AFP/ Opta by Stats Perform

Środek ataku: Raphinha - 8,9 (FC Barcelona)

Raphinha pokazał we wtorkowy wieczór wielkie umiejętności gry dla Barcelony. Brazylijczyk zabłysnął zarówno bramką, jak i asystą w wygranym 5:0 meczu z Young Boys. Były zawodnik Leeds kierował atakami Barcelony przez cały mecz i sprawił, że hiszpańscy giganci wrócili na właściwe tory po porażce z Monaco w pierwszej rundzie.

Raphinha połączył ataki Barcy
Raphinha połączył ataki BarcyAFP/ Opta by Stats Perform

Prawy skrzydłowy: Abdallah Sima - 8,7 (Brest)

Brest miał trudny początek sezonu we Francji, ale w Lidze Mistrzów wygląda niemal nie do zatrzymania. Po wtorkowym zwycięstwie 4:0 nad Red Bull Salzburg odniósł dwa zwycięstwa w dwóch meczach.

Sima był zawodnikiem meczu w Salzburgu
Sima był zawodnikiem meczu w SalzburguEnetpulse/Profimedia

Bohaterem meczu został środkowy obrońca Brestu, Abdallah Sima, który wykazał się świetną celnością, strzelając dwa gole dla małego francuskiego klubu.

Sima jest objawieniem Brestu od czasu jego przenosin z Glasgow Rangers przed tym sezonem.

Ostatnie sezony Abdallaha Simy
Ostatnie sezony Abdallaha SimyFlashscore

Napastnik: Serhou Guirassy - 9,5 (Borussia Dortmund)

Podobnie jak Adeyemi, napastnik Serhou Guirassy zaliczył znakomity występ przeciwko Celtikowi. 28-letni napastnik generalnie utrudniał życie szkockiej obronie, a jego dwa gole i dwie asysty stanowiły ciągłe zagrożenie dla szkockiej bramki w wielkim zwycięstwie.

Dotknięcia piłki przez Guirassiego w ataku
Dotknięcia piłki przez Guirassiego w atakuOpta by Stats Perform

Od czasu kontrowersyjnej przeprowadzki z VfB Stuttgart, Guirrassy zaliczył mocny start w Dortmundzie, strzelając jak dotąd trzy gole zarówno w Bundeslidze, jak i Lidze Mistrzów.