Rodziny piłkarzy West Hamu United zaatakowane po zwycięstwie w Holandii

Rodziny piłkarzy West Hamu United zaatakowane po zwycięstwie w HolandiiAFP
Członkowie rodziny i przyjaciele piłkarzy West Ham United, świętujący swój sukces w czwartkowym półfinale Ligi Konferencji Europy w Holandii, po końcowym gwizdku zostali zaatakowani przez kibiców AZ Alkmaar - poinformowały holenderskie media.

Kibice AZ przedarli się przez ogrodzenie i zaatakowali kibiców West Hamu siedzących w zarezerwowanej części stadionu AZ. Doszło do bójki, w której próbowali interweniować zawodnicy West Hamu, w tym kapitan Declan Rice - dodał portal Algemeen Dagblad. (ad.nl).

Policja i stewardzi szybko pojawili się na miejscu zdarzenia, aby zapobiec dalszej konfrontacji, a spokój został przywrócony 10 minut później.

Podobny incydent miał miejsce w Londynie w zeszłym tygodniu, kiedy kibice AZ, w tym rodzina trenera Pascala Jansena, zostali zaczepieni przez fanów West Ham po tym, jak świętowali bramkę zdobytą przez holenderski klub w pierwszej połowie meczu.

West Ham w zeszły czwartek odrobił straty i wygrał 2:1, a w rewanżu po bramce Pablo Fornalsa w doliczonym czasie gry pokonał holenderski zespół 1:0, zwyciężając 3:1 w dwumeczu.