Europejskie puchary NA ŻYWO: Legia pokonała Betis, Jagiellonia szybko straciła gola

Europejskie puchary NA ŻYWO
Europejskie puchary NA ŻYWOADAM NURKIEWICZ / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP / Flashscore
Liga Konferencji wchodzi w historyczną fazę, a Liga Europy nabiera rozpędu. Na czwartek zaplanowano 34 mecze w ramach europejskich rozgrywek ligowych drugiego i trzeciego szczebla. Przed nami mecze polskich klubów i piłkarzy. Najważniejsze wydarzenia z wybranych boisk prezentujemy na żywo.

21:13 Jagiellonia Białystok po 12 minutach przegrywa w Kopenhadze. Sławomir Abramowicz obronił bardzo groźny rzut wolny, wybijając piłkę poza boisko. Niestety, rzut rożny skończył się golem dla gospodarzy, gdy Pantelis Hatzidiakos głową oszukał wszystkich.

21:10 Kolejne starcie gigantów – choć dziś przyblakłych – z otwarciem wyniku i raz jeszcze prowadzenie obejmują goście. Na Ibrox w meczu Rangers z Lyonem jest 1:0 dla francuskiego zespołu.

21:08 Wielki hit wieczoru w Lidze Europy doczekał się pierwszej bramki. Marcus Rashford wysuwa Manchester United na prowadzenie przeciwko FC Porto na Estadio do Dragao.

21:04 W Turcji panuje niedowierzanie, a media społecznościowe rozgorzały po wpadce Galatasaray. Stambulskie Lwy były przed rozpoczęciem rozgrywek wśród głównych kandydatów do miejsc 1-8 w Lidze Europy, po remisie 2:2 w Rydze nastroje u mistrzów Turcji są fatalne, zaś ich krajowi rywale – jak przystało na social media nad Bosforem – nie posiadają się ze śmiechu.

21:01 Minuta na zegarze, a Mohamed Elyounoussi już zdążył oddać strzał na bramkę Sławomira Abramowicza. Teraz rzut rożny dla Dumy Podlasia, warto włączyć relację z meczu FCK - Jaga.

21:00 Dość o zakończonych już meczach, czas na wieczorne hity. Pierwszy gwizdek wybrzmiał na Parken, gdzie FC Kopenhaga podejmuje Jagiellonię Białystok!

20:58 Na przeciwnym biegunie pod względem nastroju jest drugi polski bramkarz grający dziś w Europie, Albert Posiadała. Zawodnik Molde otrzymał co prawda niską notę, ale tylko dlatego, że nic nie robił przez cały mecz. Wyspiarskie Larne nie zdołało oddać żadnego strzału wymagającego jego interwencji, a Molde wygrywa przekonująco 3:0.

20:55 Jak już pisaliśmy, Marcin Bułka zaliczył koszmarnie zły występ w barwach Nicei. Trzeba dodać, że koledzy z drużyny niespecjalnie mu pomagali, ale polski golkiper kończy mecz Nicei z Lazio (4:1) w Lidze Europy z najniższą notą na boisku.

Składyy i oceny za mecz Lazio - Nice
Składyy i oceny za mecz Lazio - NiceFlashscore

20:50 Komplet wyników będziemy mogli przedstawić dopiero po zakończeniu ostatnich meczów, sprawdzić je na żywo można w sekcji piłkarskiej Flashscore. My pozwolimy sobie zwrócić uwagę na złe wieści dla Mariusza Stępińskiego, który przez 66 minut gola nie zdobył, natomiast jego zmiennik – 23-letni Andronikos Kakoullis – zdążył strzelić dwa. Omonia Nikozja wygrywa po świetnej końcówce 4:0 z Vikingurem.

20:44 To już koniec, Legia wygrywa z Betisem! Emocje trwały do ostatnich sekund, ale wynik nie uległ już zmianie. Wojskowi mają cenną zdobycz przeciwko nominalnie najsilniejszemu przeciwnikowi w Lidze Konferencji. Zapraszamy na podsumowanie tego meczu.

Statystyki indywidualne i zespołowe po meczu Legia - Betis
Statystyki indywidualne i zespołowe po meczu Legia - BetisOpta by Stats Perform

20:36 Pierwszy mecz w Lidze Europy zakończony, Dynamo Kijów gładko przegrywa z TSG Hoffenheim 0:2. Tym samym obie najsilniejsze drużyny Ukrainy kończą tydzień w pucharach bez żadnego gola, bez żadnego punktu.

20:34 Ferencvaros doczekał się bramki przeciwko Tottenhamowi w Budapeszcie. Tyle że wcześniej Spurs zdołali zdobyć drugiego gola i wciąż prowadzą na Groupama Arenie, w tej chwili 2:1.

20:30 Dwie niesamowite akcje Legii w krótkim odstępie. Najpierw niebezpieczny strzał oddał Celhaka, a niemal z tego samego miejsca moment po nim Rafał Augustyniak, który był bliski pokonania Adriana. Wciąż tylko 1:0 w Warszawie.

20:29 W Brugii wynik stale się podnosi, Cercle i Sankt Gallen idą po rekord? Na razie jest 6:2 dla belgijskiej drużyny.

20:21 Mariusz Stępiński zmieniony. Polski napastnik kończy mecz Omonia – Vikingur bez gola ani asysty. Gospodarze wciąż jednak prowadzą, bramkę na 1:0 zapewnił im po przerwie Senou Coulibaly.

20:20 Oczy jeszcze trzymają nas przy Łazienkowskiej, ale myślami jesteśmy już przy drugim meczu polskiego klubu w Lidze Konferencji. Jagiellonia rozpocznie walkę z FC Kopenhagą na Parken o 21:00, obie drużyny wystąpią w następujących składach:

Składy na mecz FC Kopenhaga - Jagiellonia Białystok
Składy na mecz FC Kopenhaga - Jagiellonia BiałystokFlashscore

20:14 W Warszawie na boisko wszedł Jean-Pierre Nsame. Goncalo Feio na niego ostatnio narzekał, ale Kameruńczyk momentalnie powinien był zaliczyć asystę, gdyby Ryoya Morishita lepiej przeciął piłkę przy dalszym słupku. Wciąż 1:0.

20:12 Koszmarny wieczór Marcina Bułki. Polski bramkarz sprokurował rzut karny, nie zdołał zatrzymać Mattii Zaccagniego i Lazio prowadzi już 4:1 z Niceą.

20:08 Real Betis pozostaje nieskuteczny na Stadionie Wojska Polskiego. Manuel Pellegrini ma dość, sięga po potrójną zmianę. Schodzą Vitor Roque, Chimy Avila i Juanmi, a w ich miejsce – odpowiednio – Cedric Bakambu, Abde Ezzalzouli i młody Daniel Perez Guerrero.

20:08 Kanonada na europejskich stadionach. Po powrocie z szatni doszło już do kilku spektakularnych zmian. Łotewskie RFS remisuje z Galatasaray 2:2, Lazio prowadzi z Niceą 3:1, a Cercle Brugge z Sankt Gallen 5:1. Wszystkie wyniki na żywo znajdziecie w zakładkach Ligi Europy i Ligi Konferencji na Flashscore.pl!

20:00 W Warszawie mecz Legii i Betisu nabiera rumieńców po przerwie, tymczasem w Kopenhadze trwają ostatnie przygotowania do spotkania FCK z Jagiellonią Białystok. Oto pełna lista meczów Ligi Konferencji, które rozpoczną się o 21:00:

Shamrock Rovers – APOEL

19:52 Pierwszy gol drugich połów w Lidze Europy już strzelony. FF Malmo prowadzi z Karabachem Agdam w Baku 2:1 po dublecie Erika Botheima.

19:50 Połowa meczów 2. kolejki Ligi Europy już na starcie, ale przed nami jeszcze dziewięć pasjonujących pojedynków. Równo o 21:00 mają rozpocząć się następujące mecze:

FC Twente – Fenerbahce

19:40 Na wszystkich 17 stadionach rozpoczęła się już przerwa, ostatni z boiska zeszli piłkarze Omonii i Vikingura. Najwyższe prowadzenie ma w tej chwili Cercle Brugge, które prowadzi 3:0 z Sankt Gallen.

19:37 Przerwa w Warszawie, utrzymuje się 1:0! Ostatni kwadrans należał zdecydowanie do Betisu, ale skuteczna obrona 15-krotnych mistrzów Polski sprawiła, że prześliznął się tylko jeden niski strzał Fornalsa, z którym Tobiasz poradził sobie bez problemu.

Statystyki do przerwy z meczu Legia - Betis
Statystyki do przerwy z meczu Legia - BetisFlashscore

19:29 Real Sociedad zaczął swój mecz doskonale, od szybkiego objęcia prowadzenia z Anderlechtem. Belgowie notują jednak powrót jeszcze przed przerwą, strzelając dwa gole w niewiele ponad 10 minut. RSC Andrlecht prowadzi 2:1.

19:25 Najwięcej bramek dotąd padło na łotewskim Daugavas stadions. Tam Galatasaray jechało teoretycznie pożreć łotewskie RFS i zaczęło się od realizacji tego scenariusza. Przed kwadransem trafił Dries Mertens, w 38. minucie poprawił Yunus Agkun, ale gospodarze zdołali odpowiedzieć natychmiast, golem kontaktowym Janisa Ikaunieksa. W ostatnich minutach pierwszej części jest 1:2.

19:22 W Rzymie sytuacja Marcina Bułki stała się jeszcze gorsza. W niewiele ponad pół godziny Lazio oddało co prawda tylko dwa strzały, ale żadnego z nich polski bramkarz nie zatrzymał. Biancocelesti prowadzą już 2:0.

19:12 GOOOOL!!! Legia Warszawa obejmuje prowadzenie z Betisem po rzucie rożnym! Rzut rożny sprytnie rozegrali ze sobą Vinagre i Kapustka na prawym skrzydle, Portugalczyk wrzucił piłkę w pole bramkowe, a tam trącił ją Kapuadi, kierując wprost do siatki.

19:08 Ferencvaros próbował zrobić krzywdę Tottenhamowi, ale ostatecznie to faworyci obejmują prowadzenie. Koguty mają 1:0 na Groupama Arenie po trafieniu Pepe Sarra.

19:06 Niestety, Marcin Bułka nie zachowa już czystego konta na Stadio Olimpico w Rzymie. Lazio objęło prowadzenie 1:0 po trafieniu Pedro.

19:04 Sensacja w Budapeszcie? Ferencvaros myślał, że obejmuje prowadzenie z wielkim faworytem, Tottenhamem Hotspur. Autorem trafienia jest piłkarz znany wielu kibicom z Euro 2024, Barnabas Varga. Niestety dla gospodarzy, VAR zweryfikował trafienie negatywnie, padło po spalonym.

18:52 W zeszłym sezonie byli sensacyjnym beniaminkiem Bundesligi, teraz są sesnacyjnym debiutantem w fazie ligowej europejskich pucharów. Heidenheim już w 6. minucie wyszło na prowadzenie 1:0 przeciwko Olimpiji Lublana.

18:50 Pięć minut opóźnienia w Warszawie, ale mecz mógł ruszyć!

18:49 Pogromcy Wisły Kraków rozpoczęli strzelanie już w 3. minucie. Cercle Brugge za sprawą gola Alana Mindy prowadzi 1:0 z FC Sankt Gallen, które z kolei odprawiło Śląsk Wrocław z europejskich rozgrywek.

18:45 Sen o Warszawie odśpiewany, Żyleta i sektor gości zapłonęły pirotechniką. Gdy tylko dym nieco się rozejdzie, będzie można rozpocząć mecz Legii Warszawa i Realu Betis Balompie, pierwszy pojedynek nowej fazy ligowej wprowadzonej przez UEFA. Zapraszamy na relację Flashscore!

18:40 Dotarcie do fazy ligowej Ligi Konferencji UEFA oznacza dla Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok duży zastrzyk gotówki – co najmniej 3,17 mln euro (dziś 13,6 mln zł). Każde zwycięstwo to kolejne 400 tysięcy, remis to 133 tysięcy, a wyniki przełożą się także na premię końcową za zajętą pozycję. Jest o co walczyć! Więcej informacji o podziale środków znajdziecie tutaj.

18:30 Legia fazy grupowej/ligowej bać się nie może, przecież tylko w ostatnim sezonie zatrzymywała na Łazienkowskiej wszystkich grupowych rywali, czyli Aston Villę, AZ Alkmaar i Zrinjskiego Mostar. Jagiellonia Białystok jest z kolei debiutantem na tym poziomie rozgrywek, jednym z 10 klubów, które w tym sezonie rozpoczynają swoją przygodę z grupą/ligą. Mecz Legii zaczynamy za kwadrans, Jagiellonia rozpocznie walkę o 21:00.

18:19 Mariusz Stępiński ponownie na środku ataku Omonii Nikozja. W tym sezonie ma już cztery gole i asystę w pięciu meczach pucharowych, czy dziś poprawi ten dorobek? Mecz Koniczynek z Vikingurem rozpocznie się o 18:45.

18:15 Czwartkowa rywalizacja w Lidze Konferencji rusza już za pół godziny. Nasze oczy zwrócone będą w pierwszej kolejności na Warszawę, ale poza pojedynkiem Legii od 18:45 toczyć się będzie siedem innych, których najszybsze śledzenie umożliwia Flashscore: