Europejskie puchary NA ŻYWO: Legia pokonała Betis, Jagiellonia powadzi w Kopenhadze!

Europejskie puchary NA ŻYWO
Europejskie puchary NA ŻYWOADAM NURKIEWICZ / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP / Flashscore
Liga Konferencji wchodzi w historyczną fazę, a Liga Europy nabiera rozpędu. Na czwartek zaplanowano 34 mecze w ramach europejskich rozgrywek ligowych drugiego i trzeciego szczebla. Przed nami mecze polskich klubów i piłkarzy. Najważniejsze wydarzenia z wybranych boisk prezentujemy na żywo.

23:14 Nowy trener, ale stara bida – można powiedzieć o sytuacji AS Romy pod wodzą Ivana Juricia. Giallorossi mieli całą drugą połowę na odrobienie jednobramkowej straty i nie udało im się pokonać bramkarza Elfsborga ani razu. Oddali łącznie 21 strzałów, ale po przerwie żadnego celnego. Skończyło się na 1:0 dla Szwedów.

23:06 Doskonały czwartek polskich klubów nie może nam przyćmić piłkarskiego thrillera, jaki miał miejsce w Porto. Gospodarze zremisowali ostatecznie 3:3 z Manchesterem United i ten mecz wkrótce doczeka się osobnego podsumowania na Flashscore.

Statystyki meczu FC Porto - Manchester United
Statystyki meczu FC Porto - Manchester UnitedOpta by Stats Perform

22:57 GOOOL!!! Niebywałe! Ostatnia akcja meczu i Darko Czurlinow daje zwycięstwo Jagiellonii! Ten i wszystkie poprzednie mecze już się zakończyły, a my zdążyliśmy przygotować dla Was podsumowanie tekstowe. Czekamy jeszcze na skrót ostatniej bramki, a potem będziemy go oglądać jakieś 20 razy. Nie znudzi się, ponieważ Jagiellonia napisała dziś piękną piłkarską historię. To nie był mecz piękny piłkarsko, ale pod względem charakteru trudno sobie wyobrazić lepszą historię. Po koszmarnym początku i 45 minutach bez celnego strzału Jagiellonia przyjmowała kolejne ciosy i odpowiedzialnie, wytrwale szukała swoich okazji. Nie było ich wiele, a nagrodą za nieodpuszczanie do końca była zwycięska bramka.

22:52 Czerwone Diabły nie dają za wygraną, jest 3:3 na Estadio do Dragao mimo osłabienia wyspiarzy.

22:46 Bruno Fernandes i czerwona kartka to ostatnio częste połączenie. Portugalczyk ponownie wyrzucony z boiska, Manchester United przegrywa na Estadio Dragao z Porto 2:3 w czwartkowym hicie Ligi Europy.

22:42 Jeszcze nie wiemy, jakim wynikiem skończy się mecz Jagiellonii, ale kolejny rywal mistrzów Polski już raczej się nie podniesie. Mistrz Mołdawii – Petrocub Hincesti – przegrywa już 1:4 z cypryjskim Pafos FC. Mecz Jagi z Petrocubem 24 października o 18:45.

22:34 Bartłomiej Drągowski nie skończy czwartku z czystym kontem, raz dał się już pokonać w meczu z Boracem Banja Luka. Cztery strzały gospodarzy jednak zatrzymał i pracuje na co najmniej solidną notę. W Bośni i Hercegowinie jest 1:1.

22:28 Zrobiło się ciepło w Kopenhadze. Po niezłym fragmencie Jagiellonii VAR analizował potencjalną czerwoną kartkę dla Afimico Pululu. Na szczęście zawodnik Jagiellonii nie otrzymał kary.

22:21 Parken oszalało z radości po golu dla Kopenhagi. Znowu przedwcześnie, już po raz drugi sędzia liniowy słusznie wskazał na spalonego strzelca. Utrzymuje się remis 1:1.

22:16 Ajajaj! Jakub Piotrowski nie wykorzystał rzutu karnego w wyjazdowym pojedynku Łudogorca z Viktorią Pilzno. Znana z zamkniętej gry Viktorka utrzymuje 0:0 i czeka na zadanie ciosu mistrzom Bułgarii.

22:10 GOOOL!!! Tuż po wznowieniu gry w Kopenhadze drugiego gola dla FCK zdobył Elyounoussi, ale sędzia liniowy nie miał złudzeń i VAR to potwierdził. W rewanżu natychmiast ruszyła Jagiellonia i Pululu sprytnie kiwnął i skierował piłkę za linię! Jest 1:1.

22:07 W składzie Jagiellonii na drugą połowę jedna, za to potencjalnie bardzo istotna zmiana. Jesus Imaz wyraźnie odstawał w pierwszych 45 minutach, w jego miejsce wchodzi Taras Romanczuk, co oznacza zmianę nie tylko opaski kapitańskiej, ale i ustawienia na boisku.

22:06 Nie wspominaliśmy jeszcze o Chelsea, która w pierwszej połowie miała całkowitą kontrolę nad KAA Gent na Stamford Bridge, ale wypracowała z tego tylko jedną bramkę Renato Veigi. Za to po wejściu z powrotem na boisko natychmiast podwoił przewagę Pedro Neto. Jest 2:0.

22:04 Powoli wracamy do gry na wszystkich 17 boiskach. Nie tylko Jagiellonia ma co odrabiać po przerwie, niespodziewany wynik oglądamy w Szwecji, gdzie Elfsborg prowadzi z AS Romą 1:0 po rzucie karnym z 44. minuty. W kadrze Giallorossich nie ma oczywiście Nicoli Zalewskiego, którego status pozostaje niejasny.

21:53 Ósma minuta (!) doliczonego czasu gry w Salonikach i PAOK z Tomaszem Kędziorą w składzie przegrywa z rumuńskim FCSB do przerwy. Niemal natychmiast po trafieniu sędzia nakazał piłkarzom opuszczenie boiska. Będzie co odrabiać po powrocie.

21:50 Mamy przerwę w Kopenhadze. Wynik 1:0 utrzymuje się, z początkowej dominacji FC Kopenhagi zostało na szczęście niewiele, choć jakoś utrzymuje się po stronie gospodarzy na Parken. Statystyki do przerwy prezentują się fatalnie, na szczęście sam mecz wygląda nieco lepiej.

Statystyki do przerwy, mecz Kopenhaga - Jagiellonia
Statystyki do przerwy, mecz Kopenhaga - JagielloniaFlashscore

21:46 Dużo dzieje się w Glasgow. Po początkowym wyrównaniu Rangersów przyjezdni z Lyonu przejęli kontrolę nad spotkaniem. Lacazette przywrócił przewagę Les Gones, by w doliczonym czasie pierwszej odsłony zdobyć kolejnego gola, na 3:1 do szatni. Nie pomogła nawet analiza VAR, bramkę uznano.

21:34 Smoki kontratakują! FC Porto wyrównuje rachunki i jest już 2:2 z Manchesterem United. Gole dla Smoków strzelili młody Pepe i Samu Omorodion.

21:28 Giovanni van Bronckhorst ma spory problem. Prowadzony przez niego Besiktas w ciągu niecałych czterech minut stracił dwie bramki i przegrywa na swoim stadionie z Eintrachtem Frankfurt już 0:2. Co gorsza, rzutu karnego dla gospodarzy właśnie nie wykorzystał Ciro Immobile.

21:21 Na zegarze dopiero 20 minut, a FC Porto przegrywa z Manchesterem United już 0:2. Do Rashforda dołączył Rasmus Hojlund, korzystający z asysty tego pierwszego.

21:13 Jagiellonia Białystok po 12 minutach przegrywa w Kopenhadze. Sławomir Abramowicz obronił bardzo groźny rzut wolny, wybijając piłkę poza boisko. Niestety, rzut rożny skończył się golem dla gospodarzy, gdy Pantelis Hatzidiakos głową oszukał wszystkich.

21:10 Kolejne starcie gigantów – choć dziś przyblakłych – z otwarciem wyniku i raz jeszcze prowadzenie obejmują goście. Na Ibrox w meczu Rangers z Lyonem jest 1:0 dla francuskiego zespołu.

21:08 Wielki hit wieczoru w Lidze Europy doczekał się pierwszej bramki. Marcus Rashford wysuwa Manchester United na prowadzenie przeciwko FC Porto na Estadio do Dragao.

21:04 W Turcji panuje niedowierzanie, a media społecznościowe rozgorzały po wpadce Galatasaray. Stambulskie Lwy były przed rozpoczęciem rozgrywek wśród głównych kandydatów do miejsc 1-8 w Lidze Europy, po remisie 2:2 w Rydze nastroje u mistrzów Turcji są fatalne, zaś ich krajowi rywale – jak przystało na social media nad Bosforem – nie posiadają się ze śmiechu.

21:01 Minuta na zegarze, a Mohamed Elyounoussi już zdążył oddać strzał na bramkę Sławomira Abramowicza. Teraz rzut rożny dla Dumy Podlasia, warto włączyć relację z meczu FCK - Jaga.

21:00 Dość o zakończonych już meczach, czas na wieczorne hity. Pierwszy gwizdek wybrzmiał na Parken, gdzie FC Kopenhaga podejmuje Jagiellonię Białystok!

20:58 Na przeciwnym biegunie pod względem nastroju jest drugi polski bramkarz grający dziś w Europie, Albert Posiadała. Zawodnik Molde otrzymał co prawda niską notę, ale tylko dlatego, że nic nie robił przez cały mecz. Wyspiarskie Larne nie zdołało oddać żadnego strzału wymagającego jego interwencji, a Molde wygrywa przekonująco 3:0.

20:55 Jak już pisaliśmy, Marcin Bułka zaliczył koszmarnie zły występ w barwach Nicei. Trzeba dodać, że koledzy z drużyny niespecjalnie mu pomagali, ale polski golkiper kończy mecz Nicei z Lazio (4:1) w Lidze Europy z najniższą notą na boisku.

Składyy i oceny za mecz Lazio - Nice
Składyy i oceny za mecz Lazio - NiceFlashscore

20:50 Komplet wyników będziemy mogli przedstawić dopiero po zakończeniu ostatnich meczów, sprawdzić je na żywo można w sekcji piłkarskiej Flashscore. My pozwolimy sobie zwrócić uwagę na złe wieści dla Mariusza Stępińskiego, który przez 66 minut gola nie zdobył, natomiast jego zmiennik – 23-letni Andronikos Kakoullis – zdążył strzelić dwa. Omonia Nikozja wygrywa po świetnej końcówce 4:0 z Vikingurem.

20:44 To już koniec, Legia wygrywa z Betisem! Emocje trwały do ostatnich sekund, ale wynik nie uległ już zmianie. Wojskowi mają cenną zdobycz przeciwko nominalnie najsilniejszemu przeciwnikowi w Lidze Konferencji. Zapraszamy na podsumowanie tego meczu.

Statystyki indywidualne i zespołowe po meczu Legia - Betis
Statystyki indywidualne i zespołowe po meczu Legia - BetisOpta by Stats Perform

20:36 Pierwszy mecz w Lidze Europy zakończony, Dynamo Kijów gładko przegrywa z TSG Hoffenheim 0:2. Tym samym obie najsilniejsze drużyny Ukrainy kończą tydzień w pucharach bez żadnego gola, bez żadnego punktu.

20:34 Ferencvaros doczekał się bramki przeciwko Tottenhamowi w Budapeszcie. Tyle że wcześniej Spurs zdołali zdobyć drugiego gola i wciąż prowadzą na Groupama Arenie, w tej chwili 2:1.

20:30 Dwie niesamowite akcje Legii w krótkim odstępie. Najpierw niebezpieczny strzał oddał Celhaka, a niemal z tego samego miejsca moment po nim Rafał Augustyniak, który był bliski pokonania Adriana. Wciąż tylko 1:0 w Warszawie.

20:29 W Brugii wynik stale się podnosi, Cercle i Sankt Gallen idą po rekord? Na razie jest 6:2 dla belgijskiej drużyny.

20:21 Mariusz Stępiński zmieniony. Polski napastnik kończy mecz Omonia – Vikingur bez gola ani asysty. Gospodarze wciąż jednak prowadzą, bramkę na 1:0 zapewnił im po przerwie Senou Coulibaly.

20:20 Oczy jeszcze trzymają nas przy Łazienkowskiej, ale myślami jesteśmy już przy drugim meczu polskiego klubu w Lidze Konferencji. Jagiellonia rozpocznie walkę z FC Kopenhagą na Parken o 21:00, obie drużyny wystąpią w następujących składach:

Składy na mecz FC Kopenhaga - Jagiellonia Białystok
Składy na mecz FC Kopenhaga - Jagiellonia BiałystokFlashscore

20:14 W Warszawie na boisko wszedł Jean-Pierre Nsame. Goncalo Feio na niego ostatnio narzekał, ale Kameruńczyk momentalnie powinien był zaliczyć asystę, gdyby Ryoya Morishita lepiej przeciął piłkę przy dalszym słupku. Wciąż 1:0.

20:12 Koszmarny wieczór Marcina Bułki. Polski bramkarz sprokurował rzut karny, nie zdołał zatrzymać Mattii Zaccagniego i Lazio prowadzi już 4:1 z Niceą.

20:08 Real Betis pozostaje nieskuteczny na Stadionie Wojska Polskiego. Manuel Pellegrini ma dość, sięga po potrójną zmianę. Schodzą Vitor Roque, Chimy Avila i Juanmi, a w ich miejsce – odpowiednio – Cedric Bakambu, Abde Ezzalzouli i młody Daniel Perez Guerrero.

20:08 Kanonada na europejskich stadionach. Po powrocie z szatni doszło już do kilku spektakularnych zmian. Łotewskie RFS remisuje z Galatasaray 2:2, Lazio prowadzi z Niceą 3:1, a Cercle Brugge z Sankt Gallen 5:1. Wszystkie wyniki na żywo znajdziecie w zakładkach Ligi Europy i Ligi Konferencji na Flashscore.pl!

20:00 W Warszawie mecz Legii i Betisu nabiera rumieńców po przerwie, tymczasem w Kopenhadze trwają ostatnie przygotowania do spotkania FCK z Jagiellonią Białystok. Oto pełna lista meczów Ligi Konferencji, które rozpoczną się o 21:00:

Shamrock Rovers – APOEL

19:52 Pierwszy gol drugich połów w Lidze Europy już strzelony. FF Malmo prowadzi z Karabachem Agdam w Baku 2:1 po dublecie Erika Botheima.

19:50 Połowa meczów 2. kolejki Ligi Europy już na starcie, ale przed nami jeszcze dziewięć pasjonujących pojedynków. Równo o 21:00 mają rozpocząć się następujące mecze:

FC Twente – Fenerbahce

19:40 Na wszystkich 17 stadionach rozpoczęła się już przerwa, ostatni z boiska zeszli piłkarze Omonii i Vikingura. Najwyższe prowadzenie ma w tej chwili Cercle Brugge, które prowadzi 3:0 z Sankt Gallen.

19:37 Przerwa w Warszawie, utrzymuje się 1:0! Ostatni kwadrans należał zdecydowanie do Betisu, ale skuteczna obrona 15-krotnych mistrzów Polski sprawiła, że prześliznął się tylko jeden niski strzał Fornalsa, z którym Tobiasz poradził sobie bez problemu.

Statystyki do przerwy z meczu Legia - Betis
Statystyki do przerwy z meczu Legia - BetisFlashscore

19:29 Real Sociedad zaczął swój mecz doskonale, od szybkiego objęcia prowadzenia z Anderlechtem. Belgowie notują jednak powrót jeszcze przed przerwą, strzelając dwa gole w niewiele ponad 10 minut. RSC Andrlecht prowadzi 2:1.

19:25 Najwięcej bramek dotąd padło na łotewskim Daugavas stadions. Tam Galatasaray jechało teoretycznie pożreć łotewskie RFS i zaczęło się od realizacji tego scenariusza. Przed kwadransem trafił Dries Mertens, w 38. minucie poprawił Yunus Agkun, ale gospodarze zdołali odpowiedzieć natychmiast, golem kontaktowym Janisa Ikaunieksa. W ostatnich minutach pierwszej części jest 1:2.

19:22 W Rzymie sytuacja Marcina Bułki stała się jeszcze gorsza. W niewiele ponad pół godziny Lazio oddało co prawda tylko dwa strzały, ale żadnego z nich polski bramkarz nie zatrzymał. Biancocelesti prowadzą już 2:0.

19:12 GOOOOL!!! Legia Warszawa obejmuje prowadzenie z Betisem po rzucie rożnym! Rzut rożny sprytnie rozegrali ze sobą Vinagre i Kapustka na prawym skrzydle, Portugalczyk wrzucił piłkę w pole bramkowe, a tam trącił ją Kapuadi, kierując wprost do siatki.

19:08 Ferencvaros próbował zrobić krzywdę Tottenhamowi, ale ostatecznie to faworyci obejmują prowadzenie. Koguty mają 1:0 na Groupama Arenie po trafieniu Pepe Sarra.

19:06 Niestety, Marcin Bułka nie zachowa już czystego konta na Stadio Olimpico w Rzymie. Lazio objęło prowadzenie 1:0 po trafieniu Pedro.

19:04 Sensacja w Budapeszcie? Ferencvaros myślał, że obejmuje prowadzenie z wielkim faworytem, Tottenhamem Hotspur. Autorem trafienia jest piłkarz znany wielu kibicom z Euro 2024, Barnabas Varga. Niestety dla gospodarzy, VAR zweryfikował trafienie negatywnie, padło po spalonym.

18:52 W zeszłym sezonie byli sensacyjnym beniaminkiem Bundesligi, teraz są sesnacyjnym debiutantem w fazie ligowej europejskich pucharów. Heidenheim już w 6. minucie wyszło na prowadzenie 1:0 przeciwko Olimpiji Lublana.

18:50 Pięć minut opóźnienia w Warszawie, ale mecz mógł ruszyć!

18:49 Pogromcy Wisły Kraków rozpoczęli strzelanie już w 3. minucie. Cercle Brugge za sprawą gola Alana Mindy prowadzi 1:0 z FC Sankt Gallen, które z kolei odprawiło Śląsk Wrocław z europejskich rozgrywek.

18:45 Sen o Warszawie odśpiewany, Żyleta i sektor gości zapłonęły pirotechniką. Gdy tylko dym nieco się rozejdzie, będzie można rozpocząć mecz Legii Warszawa i Realu Betis Balompie, pierwszy pojedynek nowej fazy ligowej wprowadzonej przez UEFA. Zapraszamy na relację Flashscore!

18:40 Dotarcie do fazy ligowej Ligi Konferencji UEFA oznacza dla Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok duży zastrzyk gotówki – co najmniej 3,17 mln euro (dziś 13,6 mln zł). Każde zwycięstwo to kolejne 400 tysięcy, remis to 133 tysięcy, a wyniki przełożą się także na premię końcową za zajętą pozycję. Jest o co walczyć! Więcej informacji o podziale środków znajdziecie tutaj.

18:30 Legia fazy grupowej/ligowej bać się nie może, przecież tylko w ostatnim sezonie zatrzymywała na Łazienkowskiej wszystkich grupowych rywali, czyli Aston Villę, AZ Alkmaar i Zrinjskiego Mostar. Jagiellonia Białystok jest z kolei debiutantem na tym poziomie rozgrywek, jednym z 10 klubów, które w tym sezonie rozpoczynają swoją przygodę z grupą/ligą. Mecz Legii zaczynamy za kwadrans, Jagiellonia rozpocznie walkę o 21:00.

18:19 Mariusz Stępiński ponownie na środku ataku Omonii Nikozja. W tym sezonie ma już cztery gole i asystę w pięciu meczach pucharowych, czy dziś poprawi ten dorobek? Mecz Koniczynek z Vikingurem rozpocznie się o 18:45.

18:15 Czwartkowa rywalizacja w Lidze Konferencji rusza już za pół godziny. Nasze oczy zwrócone będą w pierwszej kolejności na Warszawę, ale poza pojedynkiem Legii od 18:45 toczyć się będzie siedem innych, których najszybsze śledzenie umożliwia Flashscore: