Rodrygo jest pierwszym wyborem Ancelottiego, jeśli chodzi o dokonywanie zmian w Realu Madryt

Rodrygo ma silną konkurencję w ataku Merengue
Rodrygo ma silną konkurencję w ataku MerengueJAVIER SORIANO / AFP
Brazylijski napastnik Rodrygo jest najczęściej zmienianym zawodnikiem z trójki atakujących Realu Madryt w tym sezonie.

Przy wyniku 3:0 i prawie zakończonym meczu z AlavesCarlo Ancelotti wezwał Endricka. Gdy do końca meczu na Santiago Bernabéu pozostało 21 minut, wydawało się, że Mbappe musiał zostać zmieniony, aby odpocząć. Tak było w teorii, a Rodrygo, który po raz kolejny zaliczył świetny występ, nadal przebywał na boisku.

Sprawdź zaktualizowaną klasyfikację LaLiga

Jednak trener zaskoczył wszystkich (lub nie), zdejmując numer "11" Realu. Brazylijczyk zszedł z murawy w sześciu z dziewięciu meczach w tym sezonie, więcej niż jego dwaj partnerzy (Mbappe i Vini), którzy mają pięć zmian.

Rodrygo już poprawił swoje wyniki w porównaniu do początku sezonu i pozytywnie wpłynął na drużynę. Daje z siebie wszystko, ale pozostaje pierwszym wyborem Ancelottiego, jeśli chodzi o zastąpienie jednego z trio.

Były gracz Santosu miał również mniej czasu na boisku, rozpoczynając mecz na ławce rezerwowych. Przeciwko Realowi Sociedad wszedł w 24. minucie po kontuzji Brahima. Tymczasem Vini Jr został pominięty w wyjściowym składzie przeciwko Espanyolowi, a Mbappé zawsze wchodzi jako starter.

Zgodnie z oczekiwaniami, Rodrygo ponownie musiał zadowolić się przedwczesnym opuszczeniem boiska, co być może miało wpływ na decyzję trenera. Rodrygo strzelił do tej pory trzy gole i zanotował dwie asysty, podczas gdy Vini ma odpowiednio trzy gole i cztery asysty, a Mbappe siedem goli i jedną asystę.