Flick: Wciąż pracujemy nad naszą grą, pomimo świetnego początku sezonu

Barca ma 21 punktów i znajduje się na szczycie ligowej tabeli
Barca ma 21 punktów i znajduje się na szczycie ligowej tabeliREUTERS / Albert Gea
Barcelona rozpoczęła sezon LaLiga od siedmiu zwycięstw z rzędu, ale menedżer Hansi Flick powiedział, że wciąż widzi miejsce na poprawę gry swojej drużyny, po środowym zwycięstwie 1:0 nad Getafe.

Barca objęła wczesne prowadzenie za sprawą Roberta Lewandowskiego i zdominowała grę, mając prawie 80% posiadania piłki i 16 prób zdobycia gola.

Zmarnowali jednak wiele okazji, aby wygrać z większym zapasem bramek, podczas gdy goście prawie zdobyli wyrównanie z kontrataku w końcowych minutach.

Barca ma 21 punktów i jest na szczycie ligowej klasyfikacji, mając cztery oczka przewagi nad Realem Madryt.

"Siedem zwycięstw to doskonały wynik, ale musimy zrobić kilka rzeczy lepiej. Dzisiaj mieliśmy bardzo dobrą mentalność. Dla mnie to dobry punkt wyjścia do poprawy" - powiedział dziennikarzom Flick.

"Powiedziano mi, że zawsze ciężko się gra przeciwko Getafe, są bardzo dobrzy w obronie, ale jestem bardzo dumny z moich zawodników i tego, jak walczyli przez 95 minut".

Flick pochwalił rezerwowego bramkarza Inakiego Penę i odmówił omówienia doniesień hiszpańskich mediów łączących Barcę z polskim bramkarzem Wojciechem Szczęsnym.

Według doniesień, 34-letni Szczęsny zgodził się przerwać emeryturę i dołączyć do katalońskich gigantów, po tym jak niemiecki bramkarz Marc-Andre ter Stegen przeszedł w poniedziałek operację kolana i prawdopodobnie opuści resztę sezonu.

"Mówię tylko o zawodnikach, których mamy w zespole. Inaki Pena jest naszym bramkarzem numer jeden i tylko tyle mogę powiedzieć", powiedział Flick.