Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią. Lewandowski na ławce rezerwowych

Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią. Lewandowski na ławce rezerwowychAndrzej Hulimka, PGE Narodowy, PGENarodowy.pl
Poznaliśmy wyjściowy skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią. Dużą niespodzianką jest z pewnością obecność Roberta Lewandowskiego na ławce rezerwowych.

Robert Lewandowski doznał kontuzji podczas pierwszej połowy sparingowego meczu z Turcją przed Euro 2024. Reprezentant Polski z powodu urazu opuścił pierwszy mecz na europejskim czempionacie przeciwko Holandii. Lekarze i sztab kadry cały czas informowali jednak, że "Lewy" będzie gotowy na grę w starciu z Austrią.

Ostatecznie Michał Probierz nie zdecydował się wystawić Roberta Lewandowskiego od pierwszej minuty spotkania z Austrią. Zawodnik Barcelony rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. W ofensywie selekcjoner Michał Probierz postawił na duet Adama Buksy i Krzysztofa Piątka. To ostatni Polak, który strzelił gola Austriakom.

W defensywie Polska zagra z trójką Kiwior-Dawidowicz-Bednarek, czyli ze składu wypadł Bartosz Salamon, który grał przeciwko Holandii. W formacji pomocy, zgodnie z oczekiwaniami, nie zobaczymy Sebastiana Szymańskiego, Michał Probierz nie wystawił również Tarasa Romanczuka.

Na skrzydłach niezmiennie możemy liczyć na Nicolę Zalewskiego i Przemysława Frankowskiego, szansę od pierwszej minuty otrzymają Slisz i Piotrowski. Z Austrią w roli kapitana ponownie wystąpi Piotr Zieliński. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 18:00.