Neuer chwali niemieckich zmienników po remisie ze Szwajcarią. "Dali powiew świeżości"

Niemieccy piłkarze po remisie ze Szwajcarią
Niemieccy piłkarze po remisie ze SzwajcariąReuters
Manuel Neuer pochwalił grę niemieckich zmienników, którzy uratowali remis 1:1 ze Szwajcarią w niedzielnym meczu na szczycie grupy A mistrzostw Europy.

Niemcy przegrywali po golu Dana Ndoye w pierwszej połowie i byli sfrustrowani niewykorzystanymi szansami, dopóki zmiennik Niclas Fullkrug nie wyrównał w 92. minucie, aby utrzymać siedmiomeczową passę niepokonanych spotkań od listopada.

Inny rezerwowy, David Raum, zapewnił dośrodkowanie na wyrównującą bramkę, a 21-letni Maxi Beier również zaimponował z ławki, gdy Niemcy zdominowali ostatnie 20 minut.

"Nigdy nie należy spisywać na straty drużyny, zwłaszcza naszej, zwłaszcza przy zmianach, których mogliśmy dokonać" - powiedział Neuer dziennikarzom. "Zawodnicy, którzy weszli na boisko, byli powiewem świeżości, a ten wynik jest trochę jak zwycięstwo".

Przed golem Fullkruga Niemcom trudno było przełamać zdecydowaną szwajcarską drużynę, co będą musieli poprawić w rundach pucharowych, w których zmierzą się z wiceliderem grupy C, obecnie Danią, w sobotę w Dortmundzie.

"Szwajcarzy spisali się dobrze, zawsze byli zwarci i naciskali na nas" - powiedział Neuer.