Euro Flash: Pickford rządzi wśród angielskich bramkarzy, Yamal znów imponuje

Euro Flash: Pickford rządzi wśród angielskich bramkarzy, Kroos żegna się w wielkim styluProfimedia
Do finału Euro 2024 został jeszcze niecały cały tydzień, ale wszyscy kibice już czekają i spekulują o nadchodzących wydarzeniach. W grze zostały już tylko cztery drużyny. Hiszpania i Francja przygotowuje się do wtorkowego półfinału, a Anglia i Holandia do środowej rywalizacji o miejsce w finale imprezy.

22:03 Sędzia Anthony Taylor opuścił Niemcy i wraca do Anglii, więc wygląda na to, że nie będzie już gwizdał na tegorocznych mistrzostwach Europy. Wielokrotnie był celem krytyki, a tysiące kibiców podpisało petycję domagającą się powtórzenia ćwierćfinału po meczu Niemiec z Hiszpanią. Taylor nie został oddelegowany do żadnego półfinału, a według mediów faworytami do prowadzenia finału są Daniele Orsato lub Szymon Marciniak.

21:10 "Oczywiście, że jestem gotowy, ale wszystko zależy od trenera. Jestem mu wdzięczny za wiarę we mnie i powołanie mnie na turniej. Teraz czuję się zdrowy i gotowy do gry" - powiedział cytowany przez AP Luke Shaw.

20:37 Declan Rice na obecnym Euro zanotował 16 odbiorów. Angielski pomocnik zbliżył się tym samym do rekordu Stevena Gerrarda, który na Mistrzostwach Europy 2012 zanotował ich 18.

19:55 Harry Kane jest aktywnym graczem na obecnym Euro. Kapitan Synów Albionu wywarł największą presję na swoich przeciwnikach (503) - i to na ich połowie (326), w środkowej tercji (256) i w końcowej tercji (187).

16:27 Piłkarze Francji nie strzelają wielu bramek na mistrzostwach Europy - właściwie sami nie zdobyli jeszcze ani jednej. Ale też ich nie traci. Możliwy powód? N'Golo Kanté - energiczny pomocnik spędził na boisku 451 minut i przez cały ten czas nikt nie zdołał pokonać bramkarza Trójkolorowych.

15:43 Lamine Yamal stworzył 14 szans bramkowych dla swoich kolegów z drużyny na Euro 2024, z kadry La Roja tylko Cesc Fàbregas (18) na mistrzostwach Europy w 2008 roku i cztery lata po nim Xavi Hernández (25) mieli lepsze statystyki.

14:31 Niemiecki piłkarz Leroy Sane przeszedł operację pachwiny kilka dni po odpadnięciu jego reprezentacji z mistrzostw Europy. Skrzydłowy Bayernu Monachium miał problemy zdrowotne w ostatnim sezonie, a mimo to zagrał we wszystkich meczach Niemców na turnieju. Narzekał jednak na ból w meczu 1/8 finału z Hiszpanią (1:2) i został zmieniony na początku drugiej połowy.

13:49 Najszybszym zawodnikiem mistrzostw Europy został francuski napastnik Kylian Mbappe, któremu zmierzono 36,5 km na godzinę. Gracz Realu Madryt zdołał osiągnąć pół kilometra na godzinę szybciej niż drugi Hiszpan Ferran Torres.

12:04 Sędzią drugiego półfinału będzie Felix Zwayer, co oznacza, że Szymon Marciniak wciąż ma szansę na sędziowanie w finale turnieju. Więcej w artykule.

11:42 Trwające mistrzostwa Europy przynoszą wiele emocji....

11:11 Toni Kroos kończy zawodową karierę. Świat piłki nożnej świetnego pomocnika. W rzeczywistości w historii mistrzostw Europy Niemiec wykonał 322 podania w ostatniej tercji boiska, z ogromnym marginesem, najwięcej ze wszystkich graczy w historii - ustępując tylko Granitowi Xhace, który ma 144 mniej podań w statystyce, która jest śledzona od 1980 roku

11:05 Bramkarz Jordan Pickford jest niewątpliwie ważną postacią nie tylko w obecnej reprezentacji Anglii. W rzeczywistości bramkarz Evertonu obronił już cztery z 14 rzutów karnych dla Synów Albionu na najważniejszych turniejach, czyli dwa razy więcej niż wszyscy inni angielscy bramkarze w latach 1990-2012 (dwa z 36).