Olaf Kobacki z asystą, a jego Sheffield Wednesday gromi rywala w EFL Cup

Olaf Kobacki w starciu 1/64 przeciwko Hull City
Olaf Kobacki w starciu 1/64 przeciwko Hull CityCredit: ČTK / imago sportfotodienst / David Greaves
Olaf Kobacki po raz pierwszy zagrał cały mecz w barwach Sheffield Wednesday i zaliczył konkret. Polak asystował przy golu na 4:1 w meczu 1/32 EFL Cup.

Olaf Kobacki tego lata zamienił zaplecze Ekstraklasy na zaplecze Premier League. Odszedł z Arki Gdynia do Sheffield Wednesday za 600 tysięcy euro.

Polak dostał szansę z ławki w pierwszym meczu Championship, ale w dwóch następnych kolejkach nie pojawił się na murawie. Kobacki jest natomiast ważną postacią w EFL Cup. Zagrał 67 minut przeciwko Hull w 1/64, a teraz wyszedł w pierwszej jedenastce na starcie z reprezentantem League Two – Grimsby

Niżej notowany zespół zaskoczył faworyta, strzelił gola w 18. minucie i do przerwy prowadził 1:0. Druga połowa to koncert Sheffield. Drużyna Kobackiego strzeliła aż pięć goli, a Polak w 81. minucie asystował przy trafieniu na 4:1, kiedy posłał piłkę w pole karne, a Callum Paterson głową umieścił ją w siatce.