Copa America już nie dla Araujo. Urugwajczyk nie zagra do końca turnieju

Copa America już nie dla Araujo. Urugwajczyk nie zagra do końca turniejuPAP
Piłkarz reprezentacji Urugwaju Ronald Araujo w ćwierćfinale Copa America z Brazylią doznał kontuzji, która wyklucza go z udziału w reszcie turnieju. To kolejny zawodnik Barcelony, który ma problemy zdrowotne. Kontuzjowani są również Hiszpan Pedri i Holender Frenkie de Jong.

Araujo został zmieniony już w 33. minucie meczu z Brazylią. Obrońca zalał się łzami, gdy opuszczał murawę. Przez 90 minut nie padły bramki. Ostatecznie La Celeste wygrali 4-2 w rzutach karnych, a decydującą jedenastkę wykorzystał Manuel Ugarte.

W półfinale Urugwaj zagra z Kolumbią, a w ewentualnym finale zmierzy się z Argentyną lub Kanadą. Według hiszpańskiego portalu "Mundo Deportivo" Araujo nie zagra już w Copa America i może pauzować nawet kilka tygodni. Zagrożony jest też jego udział w przedsezonowym zgrupowaniu Barcelony.