Sacha Boey znów kontuzjowany. Czy Kimmich wróci na prawą stronę obrony Bayernu?

Sacha Boey rozegrał w nowym sezonie dwa mecze i ponownie doznał kontuzji.
Sacha Boey rozegrał w nowym sezonie dwa mecze i ponownie doznał kontuzji.AFP
Sacha Boey (24) zaliczył tylko cztery występy od czasu dołączenia do Bayernu w styczniu i nieprędko zanotuje kolejny. Francuski obrońca przeszedł operację rozdartej łąkotki, którą stłukł podczas niedzielnego treningu i teraz czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Bayern rozgromił w sobotę Kiel 6:1 i po trzech kolejkach pozostaje jedyną drużyną Bundesligi ze 100% bilansem wygranych. Sacha Boey rozpoczął dwa z trzech meczów w tym sezonie, ale doznał kontuzji łąkotki podczas pomeczowej sesji treningowej i musiał przejść operację.

Według niepotwierdzonych doniesień, były zawodnik Rennes i Galatasaray, może być nieobecny aż do połowy listopada, co nie jest pierwszą absencją od jego przybycia do Monachium w styczniu. Boey rozegrał tylko dwa mecze w wiosennej części ubiegłego sezonu, ponieważ wielokrotnie zmagał się z kontuzją mięśni.

Trener Vincent Kompany musi zatem uporządkować prawą stronę defensywnej czwórki przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów z Dinamo Zagrzeb, ponieważ Josip Stanisic, który powrócił po udanym wypożyczeniu do Leverkusen, opuści co najmniej resztę listopada z powodu urazu kolana.

W związku z tym Joshua Kimmich prawdopodobnie - podobnie jak wiosną - zostanie przesunięty ze środka pola na prawą obronę. Inną alternatywą jest niezbyt często wykorzystywany Konrad Laimer.