Mistrz z liderem na remis, Bayern i Bayer dzielą się punktami

Harry Kane zremisował bezbramkowo z Bayerem Leverkusen
Harry Kane zremisował bezbramkowo z Bayerem LeverkusenPETER KNEFFEL / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Bayern Monachium nie był w stanie odskoczyć zdobywcom ostatniego tytułu Bundesligi, Bayeru Leverkusen, po tym jak remis 1:1 na Allianz Arenie zakończył passę zwycięstw Bawarczyków pod wodzą nowego trenera Vincenta Kompany'ego.

Ponieważ spotkały się dwie najbardziej bramkostrzelne ekipy Bundesligi, żaden z kibiców świętujących Oktoberfest na Allianz Arena nie był zaskoczony, że obie drużyny rozpoczęły sobotnią rywalizację ofensywnie.

Sprawdź szczegóły meczu Bayern - Bayer

Składy i oceny za mecz Bayern - Bayer
Składy i oceny za mecz Bayern - BayerFlashscore

Ale to Bayern miał lepsze okazje. Jamal Musiala strzelił tuż obok słupka, zanim rzut wolny Michaela Olise przeleciał nad poprzeczką. Gospodarze w miarę upływu połowy coraz bardziej dominowali w posiadaniu piłki i stwarzali sobie okazje bramkowe, ale zostali zaskoczeni na półgodzinie, gdy obrońcy tytułu oddali pierwszy strzał na bramkę.

Granit Xhaka znalazł Álexa Grimaldo na skraju pola karnego, a kapitan dośrodkował do Roberta Andricha, który potężnym strzałem w tył siatki otworzył wynik rywalizacji po 31 minutach.

Ponieważ Bawarczycy strzelają w każdym meczu, było tylko kwestią czasu, zanim Bayern przywróci równość, i zrobili to przed przerwą w jeszcze bardziej spektakularny sposób. Młody pomocnik Aleksandar Pavlović skorzystał ze słabego podania w okolicy 30 metrów od bramki i oddał efektowny strzał po łuku, który wpadł w górny róg bramki Lukasa Hradecky'ego.

Bayern zasłużył przynajmniej na ten remis i wkrótce po wznowieniu gry był bliski prowadzenia za sprawą Serge'a Gnabry'ego, który najpierw trafił w słupek po dośrodkowaniu Harry'ego Kane'a, a po odbiciu piłki w zaskakujący sposób uderzył w poprzeczkę. Hradecky był następnie w dużej mierze odpowiedzialny za uniemożliwienie Olise zdobycia jego trzeciego gola w dwóch meczach, podczas gdy Joshua Kimmich i Alphonso Davies strzelali szeroko zza pola karnego.

Leverkusen było prawie całkowicie nieskuteczne w ataku w drugiej połowie, ale również szanse gospodarzy również malały z biegiem czasu. Nic dziwnego, że punkty zostały podzielone po końcowym gwizdku.

Dzięki temu wynikowi Bayern utrzymał trzypunktową przewagę nad rywalami i chce odzyskać tytuł Bundesligi, po tym jak Leverkusen zakończyło 11-letnią dominację w Meisterschale. Xabi Alonso, ze swojej strony, może pocieszać się faktem, że Bayer zdobył tytuł po tym, jak w pierwszym meczu sezonu z Bayernem zremisował.