Cristiano Ronaldo rozpoczął strzelanie w 22. sezonie z rzędu

Cristiano Ronaldo strzelił gola w swoim debiucie w oficjalnych meczach
Cristiano Ronaldo strzelił gola w swoim debiucie w oficjalnych meczach Al Nassr
Po bezbramkowym remisie w meczu otwarcia grupy C Pucharu Mistrzów Krajów Arabskich przeciwko Al-Shabab, Al-Nassr pokonało w poniedziałek Monastir 4:1 na King Fahd Stadium, a kapitan reprezentacji Portugalii okazał się decydujący.

W przeciwieństwie do pierwszej rundy, tym razem trener Al Nassr, Portugalczyk Luís Castro, postawił na wielkie nazwiska w składzie, a mianowicie Cristiano Ronaldo, ale także Brozovicia, Alexa Tellesa, Fofanę i Taliscę. To właśnie brazylijski napastnik  otworzył wynik w 42. minucie, po asyście Ghareeba.

W drugiej połowie Al Oujami strzelił jednak gola samobójczego w 66. minucie i pozwolił Monastirowi wrócić do gry.

W 74. minucie Cristiano Ronaldo zaliczył jednak swojego pierwszego oficjalnego gola w sezonie, po asyście Al Ghannama. CR7 zdobywał zatem co najmniej bramkę w 22 kolejnych sezonach na poziomie klubowym.

W 88. minucie Al Amri, wprowadzony przez Luísa Castro w 78. minucie, podniósł prowadzenie na 3:1, a w 90. minucie Talisca, autor trafienia na 1:0, asystował Al Aliwie, ustalając wynik na 4:1.

Dzięki temu wynikowi Al-Nassr wspiął się na szczyt grupy C, mając tyle samo punktów (4) co Al-Shabab. Arabski klub, obecnie prowadzony przez Marcela Keizera, również wygrał w poniedziałek, z egipskim z Zamalek 1:0.