Norbert Banaszek odzyskał tytuł mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego elityPAP
Norbert Banaszek (Mazowsze Serce Polski) zdobył w Płocku złoty medal kolarskich mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego elity. Drugi był Bartosz Rudyk (ATT Investments), a trzeci Patryk Stosz (Felb-Felbermayr).

27-letni Norbert Banaszek, syn byłego zawodnika – Dariusza, byłego prezesa PZKol, a obecnie dyrektora sportowego grupy Mazowsze Serce Polski i głównego organizatora mistrzostw, wywalczył tytuł mistrzowski po raz drugi w karierze. Najlepszy był także w 2022 roku w Nowym Dworze Mazowieckim, a przed rokiem w Ostrołęce zajął piąte miejsce, oddając biało-czerwoną koszulkę stryjecznemu bratu Alanowi Banaszkowi. W niedzielę w Płocku klan Banaszków znów cieszył się ze zwycięstwa.

Wyścig na 241-kilometrowej płaskiej trasie obfitował w ucieczki i pościgi. W końcówce uformowała się kilkunastoosobowa czołówka, z której 5 km przed metą próbowali odjechać Alan Banaszek i Łukasz Wiśniowski. Ta akcja zakończyła się niepowodzeniem i o podziale medali decydował finisz.

Startowało 121 kolarzy, wyścig ukończyło 67. W stawce zabrakło dwóch najlepszych w ostatnich latach: Michała Kwiatkowskiego, który ma być jedynym reprezentantem Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, oraz Rafała Majki.