MŚ 2022: Arabia Saudyjska remisuje z Albanią (1:1)

MŚ 2022: Arabia Saudyjska remisuje z Albanią (1:1)Profimedia
Reprezentacja Arabii Saudyjskiej, czyli rywal Polski w grupie C mistrzostw świata w Katarze, podzieliła się punktami z kadrą Albanii w meczu towarzyskim. Spotkanie zostało rozegrane w Abu Zabi bez udziału kibiców i mediów.

Pierwszy gol w tym meczu padł tuż przed przerwą. Jego autorem był Saleh Khaled Al-Shehri, który pokonał bramkarza gości strzałem z rzutu karnego. Na początku drugiej połowy wynik wyrównał wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Bekim Balaj, były napastnik m.in. Jagiellonii Białystok. Ze względu na zamknięty charakter spotkania nie wiadomo dokładnie, jaki był jego przebieg i w jakich składach wystąpiły obie drużyny.

Miejscowe media wskazują jednak, że francuski trener gospodarzy, Herve Renard, dokonał wielu zmian w porównaniu do poprzedniego meczu z Macedonią Północną (1:0). Warto dodać, że wówczas strzelcem także był Al-Shehri.

Oba starcia są elementem przygotowań kadry Zielonych Jastrzębi do nadchodzącego turnieju w Katarze. W ramach zgrupowania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich reprezentacja rozegra jeszcze trzy spotkania kontrolne: z Hondurasem, Islandią oraz Panamą.

Arabia Saudyjska rozpocznie udział w mistrzostwach świata od meczu z Argentyną 22 listopada. Cztery dni później zmierzy się z Polską, a 30 listopada z Meksykiem.