Linette pokonuje Aleksandrową i notuje życiowy sukces!

Linette pokonuje Aleksandrową i notuje życiowy sukces!PAP
Magda Linette pokonała Jekaterinę Aleksandrową w meczu rozgrywanym w ramach trzeciej rundy Australian Open. Polka tym samym po raz pierwszy w karierze awansowała do czwartej rundy turnieju wielkoszlemowego, w której zmierzy się z Caroline Garcią.

Polka w poprzednich etapach Australian Open pokonała Anett Kontaveit i Majar Szarif. W związku z tym Magda Linette do spotkania z Aleksandrową przystąpiła w dobrych nastrojach, choć nie była faworytką tej konfrontacji.

Początek meczu należał do Aleksandrowej, która starała się narzucić Linette swoje warunki gry. W piątym gemie doszło do pierwszego przełamania na korzyść Rosjanki, jednak Polka nie pozostała dłużna swojej rywalce, odłamując ją w kolejnym starciu.

Po odłamaniu Magda Linette przeszła do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków i zaczęła przeważać na korcie. Szybko zdobyła kolejne przełamanie i była bezbłędna przy swoim serwisie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3 dla Linette.

Drugi set od początku toczył się pod dyktando reprezentantki Polski, która wygrała cztery gemy z rzędu, ustawiając pod siebie resztę partii. Aleksandrowa miała spore problemy z grą Linette i dopiero w końcówce zdołała na moment odrobić straty. Mimo tego Linette była poza jej zasięgiem i Polka pewnie wygrała drugiego seta 6:4 po dwóch znakomitych serwisach.

W czwartej rundzie Australian Open Magda Linette zmierzy się teraz z Caroline Garcią.