Laur Królowej Sportu dla Natalii Kaczmarek i Wojciecha Nowickiego
W stolicy Węgier Kaczmarek wywalczyła medal w biegu na 400 metrów, a Nowicki w rzucie młotem.
"Natalia dostarczyła nam tyle radości i tyle wzruszeń, że jednocześnie płakałam i się cieszyłam. Start w Budapeszcie widziałam na żywo, ale właściwie nic z niego nie pamiętam. Jestem dumna, że moja córka została wicemistrzynią świata. Mam nadzieję, że powtórzy ten sukces w Paryżu" – mówiła mama Natalii Kaczmarek, Joanna, która w jej imieniu odebrała nagrodę.
"Najważniejszą imprezą w tym roku były mistrzostwa świata w Budapeszcie i cieszę się, że zdobyłem tam srebro. Myślę, że w ogóle cały mój sezon był bardzo dobry, a najważniejsze, że był dobrze przetrenowany, bo nie miałem kłopotów zdrowotnych. A już niedługo rozpoczynam przygotowania do nowego sezonu. Wakacje? Byłem zajęty, w piątek skończyłem kurs podoficerski w szkole Marynarki Wojennej w Ustce" – powiedział Nowicki.
Gala Lauru Królowej Sportu odbyła się po raz czternasty. W tym plebiscycie nagradzani są najlepsi lekkoatleci z Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego. W tej drugiej kategorii nagrody trafiły do wieloboistki Adrianny Sułek-Schubert oraz skoczka wzwyż Norberta Kobielskiego.
Sułek znakomicie spisała się podczas halowych mistrzostw Europy w Stambule, gdzie wywalczyła srebrny medal w pięcioboju i ustanowiła nowy rekord Polski, a jej wynik był przez kilka sekund nawet rekordem świata.
"Halowy rekord świata przez kilka sekund należał do mnie i rozbudził mój apetyt. W sezonie letnim udało mi się uzyskać kwalifikację olimpijską, żebym teraz mogła przygotowywać się do nowej roli, czyli roli mamy i mieć pewność, że wystąpię na igrzyskach w Paryżu. Ja już doświadczenie w Tokio zdobyłam i w Paryżu wystartuję z zupełnie innym nastawieniem" – mówiła Sułek-Schubert.
Trenerem roku został szkoleniowiec Natalii Kaczmarek Marek Rożej, odkryciem roku oszczepnik Dawid Wenger, a tytułami masterki i mastera roku nagrodzono Ewę Frąckowiak i Roberta Celińskiego.
Wyróżniono również sponsorów lekkiej atletyki (Anwil i InterRisk, Vienna Insurance Group), inwestycję roku, jaką była budowa stadionu lekkoatletycznego im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle, a także mecenasa lekkiej atletyki, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tradycyjnie przyznano także złoty laur, który trafił do rąk prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego.