Kolejna porażka Nysa i Zielińskiego na trawiastych kortach

Kolejna porażka Nysa i Zielińskiego na trawiastych kortachProfimedia
Monakijczyk Hugo Nys i Polak Jan Zieliński przegrali z Amerykaninem Taylorem Fritzem i Czechem Jirim Lehecką 6:3, 3:6, 7:10 w pierwszej rundzie turnieju deblowego na trawiastych kortach w Londynie.

Był to drugi start Nysa i Zielińskiego na trawiastych kortach w ramach przygotowań do Wimbledonu. Przypomnijmy, że para ta dotarła w tym sezonie do finału Australian Open. Niestety na trawie po raz kolejny przegrali. Do porażki w pierwszej rundzie w holenderskim S-Hertongenbosch doszła porażka w Londynie.

Monakijsko-polska para była faworytem, bo o ile Fritz i Lehecka to świetni singliści, tak mają zdecydowanie mniejsze doświadczenie w deblu.

W obu setach kluczowe były ósme gemy. To właśnie w nim w pierwszej partii Nys i Zieliński przełamali rywali, by wyjść na prowadzenie 5:3 i zaserwować na koniec seta, ale w drugiej odsłonie to oni dali się przełamać w taki sam sposób.

W trzecim secie, toczonym do dziesięciu punktów, Fritz z Lehecką prowadzili już 5:1, ale mimo to po chwili przegrywali 6:7. Ostatecznie jednak tylko oni zdobywali już punkty i wykorzystali swoją pierwszą piłkę meczową.

Nys i Zieliński byli w stolicy Anglii rozstawieni z trzecim numerem.