Herrada wygrał 11. etap Vuelty, Kuss nadal liderem

Herrada wygrał 11. etap Vuelty, Kuss nadal lideremPAP
Hiszpan Jesus Herrada (Cofidis) wygrał 11. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Amerykanin Sepp Kuss (Jumbo-Visma).

Herrada najlepiej poradził z licznej grupy uciekinierów. Trzy sekundy po nim na szczycie podjazdu finiszował Francuz Romain Gregoire (Groupama-FDJ). Trzecie miejsce zajął Duńczyk Andreas Kron (Lotto Dstny) - 8 s straty.

W środę od peletonu oderwało się blisko trzydziestu kolarzy. W tym gronie był Łukasz Owsian (Arkea Samsic), który uplasował się na 22. pozycji ze stratą 3.52. W klasyfikacji generalnej Polak jest 83., a od lidera dzieli go ponad godzina.

Grupa faworytów podjazd pokonała spokojnie. Walczący o zwycięstwo w wyścigu kolarze do mety dotarli 5.50 po Herradzie.

W "generalce" Kuss o 26 s wyprzedza drugiego w klasyfikacji Hiszpana Marca Solera (UAE Team Emirates). Trzecie miejsce zajmuje broniący tytułu Belg Remco Evenepoel (Soudal-Quick Step) - 1.09 straty.

W czwartek kolarze przejadą 150 km z Olvegi do Saragossy. O etapowe zwycięstwo tym razem prawdopodobnie będą walczyli sprinterzy.

Zakończenie wyścigu 17 września w Madrycie.