Vendrame wygrał 19. etap Giro d'Italia, Pogacar wciąż liderem

Vendrame wygrał 19. etap Giro d'Italia, Pogacar wciąż lideremPAP
Włoch Andrea Vendrame (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w miejscowości Sappada, po samotnym finiszu, 19. etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Różową koszulkę lidera zachował Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).

Vendrame wyprzedził o 54 sekundy pierwszego z towarzyszy ucieczki, Hiszpana Pelayo Sancheza (Movistar). Trzecie miejsce zajął kolejny samotnie finiszujący kolarz, Niemiec Georg Steinhauser (EF Education-EasyPost).

Pogacar ukończył etap razem ze swoimi najgroźniejszymi rywalami, tracąc do zwycięzcy blisko 16 minut. Wprawdzie sześć kilometrów przed metą przewrócił się trzeci w klasyfikacji Brytyjczyk Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), dotykając przez nieuwagę koła Włocha Antonio Tiberiego i musiał zmieniać rower, ale szybko dołączył do rywali, którzy nie starali się wykorzystać jego wypadku.

W grupie Pogacara finiszował jego główny górski pomocnik Rafał Majka. Drugi z polskich kolarzy, sprinter Stanisław Aniołkowski (Cofidis), stracił na mecie ponad pół godziny do Vendrame'a.

W klasyfikacji generalnej Pogacar wciąż wyprzedza Kolumbijczyka Daniela Felipe Martineza (Bora-Hansgrohe) o 7.43 oraz o 8.04 Thomasa.

Do zakończenia wyścigu pozostały dwa etapy. W sobotę górski odcinek z metą w Bassano del Grappa, a w niedzielę sprinterski w Rzymie.