Iga Świątek pewnie wygrała z Caroline Garcią. Polka awansowała do półfinału WTA FinalsAFP News
Iga Świątek pokonała Caroline Garcię 6:3, 6:2 w drugim meczu fazy grupowej WTA Finals. Dzięki zwycięstwu Darii Kasatkiny z Coco Gauff Polka jest już pewna awansu do półfinału tego turnieju niezależnie od wyniku ostatniego spotkania.

Najlepsza tenisistka świata nie rozpoczęła starcia z Francuzką w najlepszy sposób. Już w trzecim gemie pierwszego seta Garcia przełamała Świątek i wyszła na prowadzenie 2:1. Na odpowiedź Polki nie musieliśmy długo czekać. W czwartym gemie byliśmy świadkami przełamania powrotnego i nr 1 światowego rankingu doprowadziła do remisu.

Następny gem przyniósł kolejne break pointy dla Francuzki, która prowadziła 40:15, ale Świątek zdobyła cztery punkty z rzędu i udało jej się obronić serwis. Ostatecznie Polka przełamała Garcię w ósmym gemie, którego wygrała do zera, a całą pierwszą partię 6:3.

Drugi set rozpoczął się od przełamania Igi już w inauguracyjnym gemie. Było bardzo blisko szybkiej odpowiedzi ze strony Francuzki, ale wypuściła ona prowadzenie 40:0 przy serwisie Polki. Świątek w następnych gemach grała bardzo pewnie, nie pozwalała Caroline na dojście do break pointów. Sama natomiast jeszcze raz przełamała szóstą rakietę świata w siódmym gemie. Iga spotkanie zakończyła efektownym asem i ostatecznie wygrała drugą partię 6:2.

Iga Świątek odniosła drugie zwycięstwo w Grupie Tracy Austin. Na początku turnieju również gładko w dwóch setach pokonała Darię Kasatkinę. Dzięki zwycięstwu Rosjanki z Coco Gauff Polka ma już zapewniony awans do półfinału WTA Finals w Forth Worth, niezależnie od wyniku starcia z Amerykanką, która już definitywnie straciła szansę na wyjście z grupy.

Ostatni mecz fazy grupowej najlepsza tenisistka świata rozegra w sobotę o godzinie 22.