Oilers wyrównali stan rywalizacji w finale konferencji zachodniej NHL

Oilers wyrównali stan rywalizacji w finale konferencji zachodniej NHLAFP
Hokeiści Edmonton Oilers pokonali u siebie Dallas Stars 5:2 i wyrównali na 2-2 stan rywalizacji play off w finale Konferencji Zachodniej ligi NHL. Kolejne spotkanie - w piątek w Dallas.

Na początku środowego meczu wszystko wskazywało na to, że zespół gości zdominuje rywali i znacząco zbliży się do finału ligi, bowiem szybko objął prowadzenie 2:0 po golach Wyatta Johnstona oraz Esy Lindella. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji wyrównali jednak Ryan McLeod oraz Evan Bouchard, natomiast dwie kolejne części spotkania już całkowicie należały do gospodarzy, którzy zdobyli jeszcze trzy bramki dzięki trafieniom Mattiasa Janmarka, Leona Draisaitla oraz Mattiasa Ekholma.

"Wielkie zwycięstwo. Wiedzieliśmy, co stoi na szali" - powiedział po meczu kapitan Oilers Connor McDavid.

"To ogromny krok naprzód. Wyciągnęliśmy lekcję z tego, co wydarzyło się w przeszłości i wykorzystaliśmy to na swoją korzyść. W trzeciej tercji graliśmy poziom wyżej od nich i tak właśnie należy grać z tymi zawodnikami. Zrobiliśmy to, co trzeba" - dodał Corey Perry.

W finale na Wschodzie również jest remis 2-2 między New York Rangers a Florida Panthers.