Drugie zwycięstwo Florida Panthers w finale rywalizacji o Puchar Stanleya

Drugie zwycięstwo Florida Panthers w finale rywalizacji o Puchar StanleyaPAP
Hokeiści Florida Panthers pokonali u siebie Edmonton Oilers 4:1 w drugim meczu finałowym ligi NHL i w rywalizacji o Puchar Stanleya, rozgrywanej do czterech zwycięstw, prowadzą 2-0.

"Pantery" przegrywały po pierwszej tercji 0:1 po bramce Mattiasa Ekholma. W drugiej części meczu wyrównał Niko Mikkola, a w trzeciej dwa trafienia dołożył Evan Rodriguez. W 56. minucie wynik ustalił Aaron Ekblad, posyłając krążek do pustej bramki.

Zespół z Florydy wygrał pierwsze spotkanie 3:0, również na lodowisku w Sunrise. Dwa następne mecze zostaną rozegrane w Edmonton, w czwartek i w sobotę.

Panthers jeszcze nigdy nie zdobyli Pucharu Stanleya. W poprzednim sezonie dotarli do wielkiego finału, w którym przegrali z Vegas Golden Knights 1-4.

Z kolei "Nafciarze" pięciokrotnie zwyciężyli w rozgrywkach (1984, 1985, 1987, 1988, 1990). Pierwsze cztery z tych sukcesów odniosła drużyna, której gwiazdą był legendarny Wayne Gretzky.