Grecja lepsza od Polski w towarzyskim meczu koszykarzy

Grecja lepsza od Polski w towarzyskim meczu koszykarzyWojciech Figurski/400mm.pl
Nie udało się zdobyć Pireusu, choć mecz był zacięty i wyrównany jeszcze w ostatniej kwarcie. Gospodarze ostatecznie wygrali 78:73. Przed KoszKadrą teraz podróż do Chorwacji – w niedzielę w Zagrzebiu zmierzą się z gospodarzami, a dzień później z Brazylią.

Obie drużyny zaczęły dość nerwowo, ale Biało-Czerwoni szybko złapali swój rytm. Była to zasługa przede wszystkim Igora Milicicia oraz Mateusza Ponitki. Po trójce tego drugiego prowadzili nawet ośmioma punktami. Rywale później odpowiadali trójkami Georgiosa Papagiannisa. Ważne akcje wykończyli jednak podkoszowi – Aleksander Dziewa i Adrian Bogucki, dzięki czemu po 10 minutach kadra była lepsza – 27:19

W drugiej kwarcie gospodarze ponownie się zbliżali – głównie dzięki trafieniom z dystansu. Po chwili podobnym rzutem do remisu doprowadził Vasileios Xaralampopoylos. Aktywny był Aleksander Balcerowski, ale w tym momencie nie wystarczało to do ponownego budowania przewagi. Sytuację starał się zmieniać jeszcze AJ Slaughter – mimo tego m. in. dzięki akcji Papagiannisa po 20 minutach to Grecy prowadzili 46:41.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia znowu starał się być blisko, w czym pomagał m. in. Andrzej Mazurczak. Jednakże po rzutach wolnych Konstantinosa Mitoglou to ekipa trenera Vassilisa Spanoulisa była lepsza nawet o dziewięć punktów. Za odrabianie strat wzięli się Aleksander Balcerowski i AJ Slaughter, a Polacy ciągle byli w grze. Do remisu doprowadził rzutem z dystansu Michał Sokołowski! Po 30 minutach było więc po 60

Dzięki trójce Slaughtera Biało-Czerwoni wracali nawet na prowadzenie na początku kolejnej części meczu. Później inicjatywę ponownie przejęli gospodarze. Swoje rzuty trafiali Nick Calathes oraz Vasileios Toliopoulos, dzięki czemu w końcówce mieli sześć punktów przewagi. Ostatecznie Grecja wygrała 78:73.

Podczas trwającej trasy wyjazdowej reprezentacja Polski zmierzy się jeszcze z Chorwacją w niedzielę i z Brazylią w poniedziałek. Oba mecze odbędą się w Zagrzebiu o 18:00. Później przyjdzie czas na lipcowe mecze turnieju olimpijskiego.