Ghana pokonała Szwajcarię na tydzień przed pierwszym meczem

Ghana nie dała szansy Szwajcarii
Ghana nie dała szansy SzwajcariiProfimedia
Ghańczycy trafili do bramki dwukrotnie w ciągu zaledwie czterech minut, by udowodnić swoją wyższość nad Szwajcarami w rozgrzewce przed mundialowymi zmaganiami.

W ostatnim pojedynku przed Mistrzostwami Świata 2022 Ghana pokonała Szwajcarię 2:0. Przez większość meczu utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak 23-letni obrońca Mohammed Salisu strzałem głową przełamał impas w 70. minucie. Dojście do piłki umożliwił mu brak czujności Szwajcarów w defensywie podczas wykonywania rzutu rożnego.

Zaledwie cztery minuty później na stadionie w Abu Zabi znów rozległy się brawa dla Ghany. Co prawda Yann Sommer zdołał zatrzymać szarżującego Kamaldeena Sulemana, ale piłka wypadła wprost przed Antoine’a Semenyo, który z bliska się nie pomylił.

Dla obu krajów mecz stanowi rozgrzewkę przed rozgrywkami grupowymi w Katarze. Szwajcarzy nie zaprezentowali się w spotkaniu najlepiej. Pomimo przewagi w rozegraniu piłki (o 100 podań więcej od Ghany) nie zdołali oddać ani jednego strzału na bramkę rywali z Afryki.

Rozgrywki Mistrzostw Świata dla Ghany rozpoczną się w czwartek 24 listopada na 974 Stadium w Dosze. Rywalem będzie Portugalia. Szwajcarzy wcześniej tego samego dnia staną naprzeciw Kamerunowi na Al Janoub Stadium w Al Wakrze. Właśnie do walki z Kamerunem mieli się przygotowywać sparingiem przeciwko Ghanie.