Futbol Flash: Niesamowite gole Cristante i Yegoiana, United rozbite w hicie Premier League

Futbol Flash
Futbol FlashProfimedia / Flashscore
Lato za nami, a to oznacza pierwszy typowo jesienny weekend z piłką nożną. W krajowym i zagranicznym futbolu czeka nas ogrom emocji, dlatego zapraszamy na Futbol Flash, gdzie najszybciej informujemy o kluczowych wydarzeniach z boisk i nie tylko, od piątku do niedzieli.

Niedziela, 29 września

21:00 To już czas! Rozpoczynamy wyczekiwany hit niedzieli, czyli derby Madrytu. Po wczorajszej porażce Barcelony w Katalonii pewnie liczą na jak najbardziej wyniszczający pojedynek. Atletico czy Real? Śledźmy wspólnie relację na Flashscore!

Składy na mecz Atletico - Real w Madrycie
Składy na mecz Atletico - Real w MadrycieFlashscore

20:01 Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego pokonało Antalyaspor Jakuba Kałuzińskiego 2:0. Obaj Polacy pojawili się w wyjściowych składach, ale nie mieli kluczowego znaczenia dla swoich zespołów. Kałuziński zszedł po 73 minutach, Szymański 10 minut po nim. Komplet statystyk z meczu Antalyaspor – Fenerbahce dostępny na Flashscore.

Składy i oceny za mecz Antalyaspor - Fenerbahce
Składy i oceny za mecz Antalyaspor - FenerbahceFlashscore

19:54 Toskańskie Derby Arno brzmi ekscytująco, ale mecz Empoli – Fiorentina okazał się przeciwieństwem wielkich emocji. Viola po 90 minutach nie miała na koncie żadnego strzału na bramkę Empoli, które z kolei z dwóch stworzonych okazji nie wypracowało również nic. Remis 0:0 pogodził rywali.

19:41 Jak wiele znaczy czerwona kartka w obronie? Niedziela dostarcza ciekawej odpowiedzi z Bundesligi. TSG Hoffenheim wpakowało Werderowi Brema trzy gole w niewiele ponad 10 minut, ale chwilę później Stanley Nsoki wyleciał za faul. Werder wygrał ten mecz 4:3, a ponieważ lubimy piłkarskie uczty, polecamy skrót z meczu. Komplet statystyk z Hoffenheim – Werder na Flashscore.

19:29 Podobno nieskuteczność Manchesteru United jest tylko wynikiem "pecha". Jeśli tak, to dziś Czerwone Diabły miały jego kumulację. Najpierw gol stracony po dwóch minutach gry, później kontrowersyjna czerwona kartka Bruno Fernandesa i dwie kolejne bramki od Tottenhamu po przerwie. Gole strzelali Brennan Johnson, Dejan Kulusevski i Dominic Solanke, dając Kogutom zwycięstwo 3:0. Emocji nie brakowało, o czym przeczytacie w naszym podsumowaniu spotkania. Choć chyba nie po takie emocje przyszli kibice na Old Trafford.

Statystyki meczu Manchester United - Totenham
Statystyki meczu Manchester United - TotenhamOpta by Stats Perform

19:27 Gdyby punkty były przyznawane za styl, Piast Gliwice i Jagiellonia Białystok wracałyby do domu z niczym. Można jednak zagrać brzydko, oszczędnie, ale skutecznie i taki futbol zaprezentowała Jaga. Mistrzowie Polski po indywidualnym błyski Villara wykorzystali jeden ze swoich czterech strzałów na bramkę, tymczasem gospodarze bili głową w mur przez ponad 90 minut i żadnego z 13 uderzeń nie zamienili na gola. Niby tylko 1:0, ale to już trzecia z rzędu wygrana mistrzów Polski, którzy zostali nowym wiceliderem Ekstraklasy. Podsumowanie meczu znajdziecie tutaj, ale obejrzenie klipu poniżej oszczędzi Wam goryczy czytania o tym pojedynku. Po co sobie psuć nastrój w niedzielę...

19:06 W gąszczu informacji z piłkarskiego weekendu, mamy też kolejne wieści o Wojciechu Szczęsnym z hiszpańskich mediów. "Mundo Deportivo" informuje bowiem, że Barcelona uporała się z problemami związanymi z rejestracją Polaka. Specjalna komisja miała orzec, że Marc-Andre ter Stegen jest na tyle poważnie kontuzjowany, że Szczęsny będzie mógł dołączyć do klubu z Katalonii na zasadzie transferu medycznego.

18:16 Pechowo dla gospodarzy skończył się mecz Athleticu Bilbao z Sevillą. Gospodarze prowadzili 1:0 do końca regulaminowego czasu gry i nawet czerwona kartka Agirrezabali zdawała się nie ratować nadziei Sevilli. Jednak niefortunny gol samobójczy rezerwowego bramkarza Bilbao doprowadził do podziału punktów przy wyniku 1:1.

Statystyki zespołowe i indywidualne meczu Athletic - Sevilla
Statystyki zespołowe i indywidualne meczu Athletic - SevillaOpta by Stats Perform

17:30 Rozpoczynamy ostatni weekendowy mecz Ekstraklasy, choć nie ostatni w kolejce. W Gliwicach Piast podejmuje Jagiellonię, która z mozołem próbuje wstać na nogi. Piastunki zdają się jednak mieć znacznie większą lekkość w ostatnim czasie, notując tylko jedną porażkę w ostatnich pięciu meczach, wliczając awans w Pucharze Polski.

Składy na mecz Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Składy na mecz Piast Gliwice - Jagiellonia BiałystokFlashscore

17:18 Beniaminek Serie A z Como poradził sobie dziś z Hellasem. Przyjezdni z Werony zdołali odpowiedzieć na pierwszego gola, jednak dwie szybkie żółte kartki Suslova odebrały im potencjał na wygranie meczu. Gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki i prowadzili 3:1, by ostatecznie wygrać 3:2 po kontaktowej bramce w ostatnich sekundach. Szkoda, że Paweł Dawidowicz pauzował dziś za kartkę i nie mógł pomóc.

17:13 Ten mecz zapowiadał się boleśnie dla AS Romy. Venezia uzyskała prowadzenie do szatni, a Giallorossi na swoim stadionie nie byli w stanie odpowiedzieć. Wtedy z dystansu spróbował Bryan Cristante, pomógł rykoszet i w niesamowitych okolicznościach udało się wyrównać. Na siedem minut przed końcem prowadzenie dał z kolei Pisilli i rzymianie wygrywają po raz drugi z rzędu. Powrót na właściwe tory?

17:11 Sytuacja Szymona Włodarczyka w Salernitanie wygląda nie najlepiej. Polak już trzeci raz z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie Granaty, ale też trzeci raz po przerwie czekała go szybka zmiana i nie miał żadnego istotnego wpływu na wynik. A od środkowego napastnika za prawie 2 mln euro wymaga się skuteczności. Dziś Salernitana zremisowała 0:0 z Catanzaro pomimo roli zdecydowanego faworyta i tym samym nie wygrała żadnego z pięciu meczów rozegranych we wrześniu.

17:05 Aston Villa mogła kończyć weekend na pozycji wicelidera Premier League, wyprzedzając Manchester City. Byłoby to pięknie, ale okazało się zbyt piękne, by się ziścić. Ipswich Town nie pozwoliło sobie odebrać punktu, a remis 2:2 uratował Liam Delap, autor pierwszego dubletu sezonu w barwach Ipswich.

Statystyki meczowe Ipswich Town - Aston Villa
Statystyki meczowe Ipswich Town - Aston VillaOpta by Stats Perform

16:46 Lech Poznań dobrze wszedł w mecz z Koroną, ale ta podobnie – jak podczas katastrofalnej porażki z maja tego roku – odrobiła stratę i objęła prowadzenie. Ratunkiem okazał się Patrik Walemark, który nie tylko strzelił debiutanckiego gola, lecz dołożył do niego dwa kolejne, jednego po drugim. Na to odpowiedzi kielczanie już nie znaleźli i przegrali 2:3. Podsumowanie meczu znajdziecie tutaj. Poznańska lokomotywa jest pierwszą drużyną od półtorej dekady, która po 10 kolejkach ma aż 25 punktów. Szósta wygrana z rzędu – czy ktoś ich dogoni?

16:34 Może to tylko druga liga holenderska (Eerste Divisie), może autor bramki nie uratował swojej drużyny przed porażką, ale tę bramkę trzeba zobaczyć! 20-letni Irakli Yegoian w niebywałym stylu uratował honor Vitesse Arnhem w meczu z De Graafschap (1:3).

16:24 Bruk-Bet Termalica nie traci impetu w swoim marszu po powrót do PKO BP Ekstraklasy. Choć na wyjeździe w Warszawie Słonie zdobyły tylko jedną bramkę, to wystarczyło do wygranej 1:0 z Polonią i umocnienia się na pozycji lidera Betclic 1 Ligi. Nieciecza po 11 kolejkach pozostaje niepokonana, mając dziewięc zwycięstw i dwa remisy.

Sytuacja na czele tabeli Betclic 1 Ligi
Sytuacja na czele tabeli Betclic 1 LigiFlashscore

15:57 Girona nie zdołała przeskoczyć Celty Vigo, notując dziś czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Gospodarze z Estadio Balaidos wprawdzie stracili bramkę przed przerwą, ale zdołali odpowiedzieć golem Aspasa w końcówce, ratując remis 1:1.

Statystyki meczu Celta - Girona
Statystyki meczu Celta - GironaOpta by Stats Perform

15:34 Czy można strzelić cztery gole do przerwy i nie wygrać meczu? Można – takiej odpowiedzi udzieliło dziś 1. FC Koln, które zremisowało 4:4 z Karlsruher SC w hicie 2. Bundesligi. Bezsprzecznym bohaterem meczu został Marvin Wanitzek, autor hat-tricka dla przyjezdnych.

15:28 Bartłomiej Wdowik dziś wprawdzie nie błysnął, ale zaliczył drugi z rzędu mecz w pełnym wymiarze jako zawodnik Hannoveru 96, o czym w Bradze nie mógłby marzyć. Jego zespół wygrał dziś 2:0 z FC Nurnberg.

14:45 Przenosimy się do Kielc. Lider tabeli musi zrehabilitować się za blamaż w Pucharze Polski, ma też do wyrównania rachunki z samą Koroną. Czy gospodarze zdołają zatrzymać poznańską lokomotywę? Zaczynamy mecz Korona - Lech, śledź go z Flashscore!

Składy na mecz Korona Kielce - Lech Poznań
Składy na mecz Korona Kielce - Lech PoznańFlashscore

14:28 Notujące świetny start sezonu Torino – dziś bez Polaków na boisku – wprawdzie przegrało z Lazio, ale wynik 2:3 wstydu nie przynosi. Zwłaszcza jeśli widzowie mogli oglądać bramkę takiej urody, jak ostatnie w meczu trafienie, autorstwa Saula Coco. Na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

Statystyki meczu Torino - Lazio
Statystyki meczu Torino - LazioOpta by Stats Perform

14:14 Dopiero w ostatniej fazie doliczonego czasu, po ponad 20 nieudanych próbach Zagłębie Lubin zdołało zdobyć bramkę. Radomiak Radom pokonany 1:0 po tym, miłym dla oka trafieniu Tomasza Pieńki.

13:51 Długo wynik pozostawał bezbramkowy, ale w ostatnich minutach nie zawiódł Karol Czubak. Jego dublet dał Arce Gdynia wygraną 2:0 nad Chrobrym Głogów i – przynajmniej chwilowo – pozycję wicelidera Betclic 1 Ligi.

13:30 Kto chciałby już zobaczyć Adama Buksę z powrotem na boisku, będzie musiał jeszcze poczekać. Polskiego napastnika nie ma nawet na ławce Midtjylland na niedzielne derby z Viborgiem. To już szósty mecz od momentu, gdy na Hampden Park reprezentant Polski nabawił się urazu.

12:15 Niedzielne granie w PKO BP Ekstraklasie rozpoczynamy w Lubinie, gdzie Zagłębie już bez Waldemara Fornalika podejmuje Radomiaka. Obie drużyny są obecnie na styku strefy spadkowej i powinny pokazać determinację do ucieczki w wyższe rejony tabeli. Zachęcamy do śledzenia meczu z Flashscore!

Składy zgłoszone na mecz Zagłębie - Radomiak
Składy zgłoszone na mecz Zagłębie - RadomiakFlashscore

11:30 Co prawda kobieca i męska drużyna Barcelony kończyły sobotę w drastycznie odmiennych nastrojach, ale tego zestawienia nie możemy sobie odmówić. W końcu jak często zdarza się, że polski napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców LaLigi, a polska napastniczka liderką klasyfikacji strzelczyń Ligi F?

10:34 Niedzielę zaczynamy tradycyjnie od wieści zza oceanu. Charlotte FC zremisowało na wyjeździe 1:1 z Interem Miami, a do siatki trafiali Karol Świderski i Leo Messi. W pozostałych meczach wystąpiło jednak więcej reprezentantów Polski, a o ich występach możecie przeczytać tutaj

Sobota, 28 września

23:11 Dzięki bramce zdobytej już w 98. minucie AS Monaco zrównało się punktami z PSG na szczycie tabeli Ligue 1 i ma pewność, że utrzyma się na podium niezależnie od wyniku Olympique Marsylia. Zwycięstwo 2:1 z Montpellier nie przyszło jednak łatwo.

22:59 Szokujący wynik, a obraz meczu jeszcze bardziej jednostronny. Barcelona uległa 2:4 Osasunie na Estadio El Sadar, a jedyną bramkę po własnej akcji Duma Katalonii zdobyła dopiero w 89. minucie. Podopieczni trenera Vicente Moreno rozegrali wyjątkowe widowisko i zapisali się w historii, osiągając najwyższe zwycięstwo od 1984 roku! Wystawienie eksperymentalnego składu odbiło się czkawką Hansiemu Flickowi. Podsumowanie tego meczu znajdziecie tutaj.

22:40 Solidny występ Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego w barwach Bologny, ale o radości nie było dziś mowy na Stadio Renato Dall'Ara. Rossoblu prowadzili 1:0 z Atalantą, by stracić punkty w 90. minucie, po golu Lazara Samardzicia. Tylko remis 1:1.

22:14 Legia Warszawa zdołała dziś odrobić gola straty, ale na nic więcej Wojskowych stać nie było. Górnik Zabrze z remisu też zadowolony nie będzie, choć 1:1 to najwyższy wynik, na jaki zapracowały w sobotę obie drużyny. Drużyny - dodajmy - środka tabeli, bo remis trzyma je z dala od czołówki.

22:00 O ile kobieca Barcelona świętuje sukces umacniający ją na pierwszym miejscu Ligi F, o tyle męska pierwsza drużyna jest w ogromnych opałach. Po pierwszej połowie na Estadio El Sadar Katalończycy przegrywają 0:2 i trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywy w grze. Będzie przełamanie passy zwycięstw? Śledź meczu Osasuna - Barcelona z Flashscore!

21:55 Ewa Pajor Superstar? Dziś polska napastniczka po raz pierwszy mogła świętować hat-tricka w Barcelonie, mając największy wkład w kolosalne zwycięstwo 10:1 - najwyższe od trzech lat - nad Granadą.

21:04 We francuskim Hawrze padły dziś trzy bramki, a autorem każdej z nich był ten sam zawodnik: Jonathan David. Kanadyjski napastnik właśnie pracuje na to, by przekroczyć wartością rynkową magiczną barierę 50 milionów euro. Warto go obserwować!

20:28 Liverpool nie zawodzi, choć niekoniecznie zachwyca. The Reds objęli prowadzenie tuż przed przerwą, stracili przed upływem godziny gry, ale odzyskali natychmiast. Ibrahima Konate i Mohamed Salah zdecydowali o wygranej 2:1 nad Wolverhampton, w barwach którego trafił Ait-Nouri.

Statystyki zespołowe i indywidualne meczu Wolverhampton - Liverpool
Statystyki zespołowe i indywidualne meczu Wolverhampton - LiverpoolOpta by Stats Perform

20:26 Bayern = Bayer? Na co dzień nie, według ich kibiców pewnie nigdy. Ale dziś na boisku było po równo. Po bramkach Roberta Andricha i Aleksandara Pavlovicia Bayern Monachium remisuje 1:1 z Bayerem Leverkusen. Dla obu zespołów jest to pierwszy podział punktów w nowym sezonie, co oznacza, że Bawarczycy pozostają na szczycie tabeli, a Aptekarze zajmują trzecią pozycję, przynajmniej do jutra (wygrana Eintrachtu zepchnie ich niżej).

Statystyki meczu Bayern - Bayer
Statystyki meczu Bayern - BayerOpta by Stats Perform

20:15 Sobotę w polskiej piłce kończymy klasykiem między Legią a Górnikiem (rym przypadkowy). W pierwszym składzie Wojskowych po raz pierwszy pojawił się Maxi Oyedele, jak wypadnie?

Składy na mecz Legia - Górnik
Składy na mecz Legia - GórnikFlashscore

19:54 Do przerwy trudno było oglądać mecz Genoa – Juventus: cisza na trybunach (stadion karnie zamknięty) i zero celnych strzałów. Druga połowa przyniosła odmianę, choć tylko z jednej strony. Dwa szybkie gole zdobył Dusan Vlahović, trzeciego dołożył tuż przed końcem Francisco Conceicao. Trzy celne uderzenia i trzy bramki, wystarczy.

Statystyki meczu Genoa - Juventus
Statystyki meczu Genoa - JuventusOpta by Stats Perform

19:45 Tak, tego gola trzeba zobaczyć. Marek Bartos perfekcyjnie otwiera swoje konto bramkowe w Polsce. Co ciekawe, prawie dokładnie z tej pozycji, również w ostatnich sekundach meczu, zdobył trafienie wiosną 2023 roku, gdy uratował wynik Podbrezovej z Trencinem.

19:32 Śląsk Wrocław nieoczekiwanie prowadził po pierwszej połowie, po golu Jakuba Świerczoka. W drugiej Wojskowi chcieli kontrolować grę, ale determinacja Motoru opłaciła się i dwie bramki w końcówce dały gospodarzom zwycięstwo 2:1. Sensacyjnego drugiego gola w ostatnich sekundach zdobył z wolnego Marek Bartos, po trafieniu którego sędzia nie pozwolił już wznowić gry. Śląsk pozostaje jedynym klubem w lidze bez wygranej, w ośmiu meczach przegrywał czrerokrotnie i tyle razy remisował.

Sytuacja Śląska w tabeli staje się groteskowo zła pomimo dwóch meczów do rozegraniaFlashscore

19:17 Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy otwiera się wynik w Wolverhampton. Liverpool obejmuje prowadzenie 1:0 po golu Ibrahimy Konate. Na drugą połowę zapraszamy na Flashscore!

19:05 Marcin Bułka zatrzymał RC Lens! W spotkaniu na Stade Bollaert-Delelis polski bramkarz obronił wszystkie sześć strzałów ze strony gospodarzy. Żaden z nich nie poleciał od Przemysława Frankowskiego, ponieważ skrzydłowy uderzał tylko raz, niecelnie. Dla obu Biało-Czerwonych mecz był niezły indywidualnie, ale drużynowo zadowolony nie będzie nikt – remis 0:0 nie poprawia dorobku.

Składy na mecz Lens - Nice i noty zawodników
Składy na mecz Lens - Nice i noty zawodnikówFlashscore

19:01 Bayer zadał pierwszy cios! W hitowym spotkaniu Bayernu Monachium z Aptekarzami wynik w 31. minucie otwiera Robert Andrich. Jak opowiedzą gospodarze? Sprawdź w najszybszej relacji na żywo dzięki Flashscore!

18:53 Kamil Piątkowski zszedł z boiska, ale dopiero w 91. minucie ważnego meczu RB Salzburg z Austrią Wiedeń. Polski obrońca był jedną z jaśniejszych postaci na boisku w spotkaniu zakończonym zwycięstwem Czerwonych Byków 2:0

Składy i noty za mecz RB Salzburg - Austria Wiedeń
Składy i noty za mecz RB Salzburg - Austria WiedeńFlashscore

18:30 Arsenal wyrywa zwycięstwo w samej końcówce! Kanonierzy remisowali 2:2 z Leicester jeszcze w doliczonym czasie gry, ale finalnie wygrali i to aż 4:2. Tym samym wykorzystali potknięcie Manchesteru City z Newcastle i poprawili swoją pozycję w tabeli Premier League.

Statystyki w meczu Arsenal - Leicester
Statystyki w meczu Arsenal - LeicesterOpta by Stats Perform

17:29 To nie będzie mecz do zapamiętania dla Kamila Grabary i Jakuba Kamińskiego. Bramkarz co prawda zanotował trzy udane interwencje – w tym raz obronił karnego – ale i tak stracił dwa gole, pierwszego po dobitce jedenastki. Z kolei Kamiński na lewym skrzydle był mało widoczny. Tylko 11 celnych podań (w tym jedno kluczowe), żadnego wygranego pojedynku. Szkoda, ale i rywal był wymagający, z VfB Stuttgart udało się zremisować 2:2.

Składy i noty za mecz Wolfsburg - Stuttgart
Składy i noty za mecz Wolfsburg - StuttgartFlashscore

17:13 Inter na początek soboty w Serie A w bardzo emocjonującym meczu pokonał Udinese 3:2. Dwoma bramkami dla mistrzów Włoch popisał się Lautaro Martinez, a jedno trafienie dołożył Davide Fratessi. Piotr Zieliński zaczął mecz na ławce rezerwowych i na boisku pojawił się tylko na ostatnie minuty, gdy wynik był już ustalony.

Statystyki meczu Udinese - Inter
Statystyki meczu Udinese - InterOpta by Stats Perform

17:08 Zanosiło się na świetny mecz Mateusza Lisa w barwach Goztepe – z siedmioma udanymi interwencjami długo trzymał swoją drużynę na prowadzeniu z Samsunsporem. Niestety, w drugiej połowie gospodarze zdołali pokonać polskiego bramkarza trzykrotnie, zmieniając 1:3 na 4:3 i pogrążając beniaminka.

16:59 Erling Haaland dziś nie strzelał, światła fleszy zgarnia za to Cole Palmer. Anglik swoim hat-trickiem w 10 minut nie był co prawda nawet bliski pobicia rekordu najszybszych trzech bramek, za to dokładając czwarte trafienie stał się pierwszym zawodnikiem, który w jednej połowie zdobył aż cztery bramki. Co bardziej imponujące, łącznie potrzebował na to 20 minut. Mecz Chelsea z Brighton trwa, śledź go z Flashscore!

15:39 Co za powrót Iviego Lopeza! Hiszpan miał w tym sezonie raptem 13 rozegranych minut, tymczasem Marek Papszun dał mu dziś szansę w pierwszym składzie i wiedział, co robi! Lopez już w pierwszej połowie zanotował asystę i dołożył do niej gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Po pierwszym trafieniu od kwietnia 2023 zawodnik próbował ukryć łzy. Raków prowadzi 2:0 do przerwy, śledź drugą połowę z Flashscore!

15:30 Rozpoczęliśmy już szóstą kolejkę Premier League. Na początek mała niespodzianka - Manchester City znów zgubił punkty, tym razem remisując z Newcastle na wyjeździe 1:1. Gości na prowadzenie w pierwszej połowie wyprowadził Josko Gvardiol, a w drugiej połowie z rzutu karnego wyrównał Anthony Gordon.

Statystyki meczu Newcastle - Manchester City
Statystyki meczu Newcastle - Manchester CityOpta by Stats Perform

15:26 Olaf Kobacki pozostaje bez gola w Championship. Dziś wyszedł w podstawowym składzie Sheffield United, ale po godzinie został zmieniony. Po jego zejściu Sheffield znalazło się w opałach, tracąc dwa gole na 2:2, ale w 86. minucie udało się wywalczyć zwycięstwo po golu Musaby. Występ Polaka? Nie najgorszy.

Składy i noty za mecz Sheffield Wednesday - West Bromwich
Składy i noty za mecz Sheffield Wednesday - West BromwichFlashscore

14:23 Niestety Piotra Zielińskiego nie ma w pierwszym składzie Interu na wyjazdowy mecz z Udinese. Polak znalazł się jednak na ławce rezerwowych i jest duża szansa, że wejdzie na boisko w trakcie spotkania. Skład Interu:

Skład Interu na mecz z Udinese
Skład Interu na mecz z UdineseFlashscore

14:15 Już za pół godziny rozpoczynamy sobotnie zmagania w Ekstraklasie. Na pierwszy ogień szukający rehabilitacji Raków Częstochowa. Rywal wydaje się łatwy, ale Puszcza Niepołomice jest znana z tego, że nikomu tanio skóry nie sprzedaje. Obie drużyny potrafią „pięknie cierpieć”, a czyi kibice będą cierpieć bardziej? Początek o 14:45. Tymczasem o 17:30 przenosimy się do Lublina na pierwszy od półtorej dekady mecz przyjaźni między Motorem a Śląskiem. O przyjaźni na boisku mowy raczej nie będzie, obie drużyny bardzo potrzebują punktów. Wreszcie, o 20:15 czeka nas 134. ligowy klasyk między Legią a Górnikiem, w którym Wojskowi są wprawdzie faworytem, ale porażka z Trójkolorowymi nie byłaby na pewno sensacją.

14:06 Maciej Skorża nie zdołał dziś zapewnić swojej drużynie miejsca w górnej połowie tabeli J1 League. W meczu z faworyzowanym Visselem Kobe jego Urawa Red Diamonds przegrali 0:1.

13:30 Piłkarski świat już rozpoczął sobotę, my również. Na pierwszy ogień rozpoczynający się właśnie mecz Newcastle z Manchesterem City, z atmosferą podgrzaną po ogłoszeniu "wojny" między City a Arsenalem.

Składy na mecz Newcastle - Manchester City
Składy na mecz Newcastle - Manchester CityFlashscore

12:41 W naszym weekendowym cyklu FlashFocus dziś pod lupę bierzemy "człowieka w masce", czyli niezwykle bramkostrzelnego Viktora Gyokeresa. Szwed rozpoczął nowy sezon w niebywałej formie, strzelając 14 goli w 11 meczach (10 w siedmiu, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ligę).

Piątek, 27 września

23:03 Miniony sezon kończyli walką o utrzymanie, dziś rozsiadają się w strefie pucharowej LaLigi. RCD Mallorca notuje czwarte zwycięstwo w ośmiu meczach kosztem Valladolid (2:1 na wyjeździe) i chwilowo jest aż na czwartym miejscu.

22:58 Piąte zwycięstwo w sześciu meczach ligowych – ten wynik i bilans bramkowy oznaczają jeszcze przed meczami bezpośrednich rywali, że Paris Saint-Germain weekend niemal na pewno ukończy na pierwszym miejscu w tabeli. Dziś Paryżanie wygrali 3:1 z Rennes po dublecie Barcoli.

Wybrane statystyki meczu PSG - Rennes
Wybrane statystyki meczu PSG - RennesOpta by Stats Perform

22:53 Michał Skóraś dołożył dziś tylko pojedyncze minuty na boisku w barwach Club Brugge, za to w kluczowej fazie meczu, gdy jego zespół cudem uratował remis pomimo gry w osłabieniu przez większość spotkania. W doliczonym czasie wynik 1:1 z Charleroi zapewnił Hans Vanaken.

22:49 Borussia Dortmund wprawiła swoich kibiców w osłupienie, przegrywając dwiema bramkami z VfL Bochum po niewiele ponad 20 minutach. Fatalny początek nie podciął jednak skrzydeł faworytom na Signal Iduna Park, jeszcze przed przerwą kontakt dał Serhou Guirassy, a po zmianie stron gospodarze zdołali osiągnąć zwycięstwo 4:2.

Wybrane statystyki meczu Borussia Dortmund - VfL Bochum
Wybrane statystyki meczu Borussia Dortmund - VfL BochumOpta by Stats Perform

22:42 AC Milan zachwycił swoich kibiców zdobyciem trzech bramek przeciwko Lecce w ciągu zaledwie pięciu minut, ale na tej kumulacji atrakcji w pierwszej połowie się skończyło. Piątkowy mecz na San Siro kończy się wygraną Rossonerich 3:0, oglądaną z pozycji rezerwowego przez Filipa Marchwińskiego.

22:37 Wisła Kraków nie tylko wygrywa, ale też notuje najwyższe zwycięstwo w meczu o stawkę od czterech lat. Zwycięstwo 5:0 nad Odrą Opole było przełamaniem nie tylko dla zespołu, ale też krytykowanych za nieskuteczność Łukasza Zwolińskiego czy Tamasa Kissa. Wybrane bramki z meczu i krótkie podsumowanie zobaczysz tutaj.

22:33 Lechia Gdańsk tylko i aż remisuje z Widzewem. Tylko, bo miała prowadzenie i rozgrywała solidny mecz. Aż, ponieważ po wyrównaniu Widzew był bardzo bliski wywiezienia kompletu punktów z Gdańska. Podział bramek i punktów 1:1 - jak zwykle - nikogo nie zadowala w pełni.

22:19 Znamy triumfatora meczu o Superpuchar Afryki. Na neutralnym terenie odbyły się wielkie derby Kairu, w których Al Ahly prowadziło od pierwszej połowy, ale Zamalek wyrównał na kwadrans przed końcem i w karnych zwyciężył 4:3. Ahly pozostaje najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach (osiem triumfów), Zamalek umacnia się na drugim miejscu (piąty triumf).

21:06 Polski pojedynek w tureckim Sivasie zakończył się zgodnie z przewidywaniami: drużyna Krzysztofa Piątka wywozi zwycięstwo, drużyna Jana Biegańskiego kończy z niczym. Młodszy z Polaków rozegrał pierwsze 45 minut i został zmieniony, z kolei Piątek spędził 88 minut na boisku, ale tym razem bez gola. Zwycięstwo 2:1 jego Basaksehirowi zapewnił dubletem Joao Figueiredo.

Składy i noty za mecz Sivasspor - Basaksehir
Składy i noty za mecz Sivasspor - BasaksehirFlashscore

20:28 Dziś Dawid Kownacki nie poprawił swojego dorobku w barwach Fortuny Dusseldorf. Polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie, ale gola ani asysty nie zdobył, z boiska zszedł na 10 minut przed końcem i dopiero w 90. minucie wykorzystany rzut karny dał jego zespołowi cenne wyjazdowe zwycięstwo 2:1 nad Greuther Furth. W ekipie gospodarzy mecz z ławki oglądał Damian Michalski.

Składy i oceny za mecz Greuther Furth - Fortuna Dusseldorf
Składy i oceny za mecz Greuther Furth - Fortuna DusseldorfFlashscore

20:05 Mecz GKS-u Katowice z Pogonią wystarczyło włączyć od początku 90. minuty, bo wtedy padły aż trzy z czterech bramek. Urody były dyskusyjnej, ale emocji nie brakowało. Komu jednak nie wystarczy krótki klip i wynik 3:1 dla GieKSy, tego zapraszamy na podsumowanie spotkania!

18:58 Wojciech Szczęsny jeszcze oficjalnie nie został zawodnikiem Barcelony, a hiszpańskie media już piszą, że Polak będzie musiał walczyć o miejsce między słupkami pierwszego składu z Inakim Peną. Szczęsny rzekomo zastrzegł w rozmowie z Robertem Lewandowskim, że nie przyjdzie do Dumy Katalonii, jeśli nie będzie grał w pierwszym składzie. W samym klubie jednak Pena jest bardzo ceniony jako jeden z wychowanków i Szczęsny będzie musiał go wygryźć.

18:00 Piłkarski weekend czas zacząć, a zaczynamy w Katowicach w następujących składach:

Składy na mecz GKS Katowice - Pogoń Szczecin
Składy na mecz GKS Katowice - Pogoń SzczecinFlashscore

17:45 Już za kwadrans rozpoczynamy 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Na start dwie ofensywnie grające, ale za to różniące się pod względem skuteczności: GKS Katowice podejmuje Pogoń Szczecin. Z kolei o 20:30 Lechia Gdańsk zmierzy się z Widzewem Łódź. Komplet par rozpoczynającego się weekendu w polskiej elicie znajdziecie poniżej: